Z życia garnizonu

Mł. asp. Łukasz Sajdak drugi w eliminacji wojewódzkich konkursu „Dzielnicowy Roku”

Data publikacji 21.06.2023

W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbył się II etap eliminacji wojewódzkiej XIII ogólnopolskich zawodów policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W zawodach udział wzięli kierownicy dzielnicowych oraz po dwóch najlepszych dzielnicowych z każdego powiatu małopolskiego, którzy awansowali po eliminacjach I etapu zawodów na poziomie KMP/KPP. Łącznie w zawodach uczestniczyło 90 funkcjonariuszy. Mł. asp. Łukasz Sajdak zajął drugie miejsce i będzie reprezentował województwo małopolskie w finale, które odbędzie się 17.10.2023 roku w Katowicach.

19 czerwca br., kierownicy dzielnicowych oraz policjanci dzielnicowi przystąpili do testu wiedzy składającego się z 60 pytań, natomiast dzielnicowi dodatkowi mieli przed sobą jeszcze udział w konkurencji „symulacja – przyjęcie interesanta”. W wyniku przeprowadzonych konkurencji wyłoniono najlepszego kierownika dzielnicowych, którym został asp. sztab. Dariusz Jakubowski z KPP Oświęcim. Na drugim miejscu uplasował się asp. sztab. Marek Krowicki z KMP w Krakowie, natomiast trzecie miejsce zdobył asp. sztab. Łukasz Woźniak z KPP Wieliczka.

W zawodach dzielnicowych w konkurencji „test wiedzy” pierwsze miejsce zdobył st. sierż. Dariusz Wądolny z KMP w Krakowie, natomiast w konkurencji „symulacja – przyjęcie interesanta” ex aequo pierwsze miejsca zajęli asp. Mariusz Przeniosło z KPP Dąbrowa Tarnowska oraz mł. asp. Łukasz Sajdak z KMP Tarnów. W klasyfikacji generalnej konkursu pierwsze miejsce zajął sierż. Arkadiusz Olchawski z KPP Gorlice, drugie miejsce zajął mł. asp. Łukasz Sajdak z KMP Tarnów, natomiast na trzecim miejscu uplasował się asp. Mariusz Przeniosło z KPP Dąbrowa Tarnowska.

Laureatom wyżej wymienionych konkurencji wręczono puchary, nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Piotr Morajko oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Robert Michalik podziękowali za udział w zawodach, serdecznie zaprosili do uczestnictwa za rok oraz życzyli powodzenia 17 października 2023 roku na finałowych zawodach w Katowicach, gdzie małopolski garnizon reprezentował będzie najlepszy kierownik dzielnicowych oraz dwóch najlepszych dzielnicowych.