KMP w Tarnowie

Statystyka z dnia

13.06.2024 r.
interwencje97
legitymowania237
zatrzymani na gorącym uczynku6
zatrzymani nietrzeźwi kierowcy2
wypadki drogowe0
zabici w wypadkach0
ranni w wypadkach0

Z życia garnizonu

 1. Pierwszy próbny test sprawności fizycznej do Policji

  Pierwszy próbny sprawności fizycznej do Policji w Tarnowie za nami. W hali sportowej Arena Jaskóła Tarnów spotkały się osoby, które chciały spróbować swoich sił w próbnym teście. Podeszło do niego 45 osób, a że test jest wymagający pokazały wyniki. Z czasem poniżej 1:41,00 test zaliczyło 28 osób. Najlepszy czas dnia to 1:09,30.

 2. Małopolscy policjanci uczcili pamięć sierż. Mateusza Sitka, który zginął chroniąc granicy Naszej Ojczyzny

  Małopolscy policjanci oddali hołd poległemu żołnierzowi-sierż. Mateuszowi Sitkowi Cześć Jego pamięci

 3. Dzień Dziecka i podopieczni z „Przyjaznego Domu”

  Tarnowscy mundurowi krwiodawcy odwiedzili podopiecznych „Przyjaznego Domu” w Tarnowie przekazując z okazji Dnia Dziecka trochę słodkości, owoce, a także kosmetyki i misie-przytulanki.

 4. Eliminacje małopolskie zawodów „Patrol Roku 2024” Tarnów na pierwszym miejscu

  3 czerwca br., odbyły się XXVIII eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji-Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, w których brali udział reprezentanci Komend Powiatowych i Miejskich z całego garnizonu małopolskiego. Tarnowski Patrol zdobył I miejsce w składzie sierż. Dariusz Kawa i st. post. Wojciech Wnęk.

 5. Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie

  Po ponad siedmiu latach żegna się z Komendą Miejską Policji w Tarnowie insp. Mariusz Dymura. Jego miejsce zajmie mł. insp. Marcin Sak – Komendant Powiatowy Policji w Limanowej. W uroczystości wziął udział zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie mł. insp. Paweł Krauz.

 6. Tarnowscy policjanci zatrzymali mężczyznę przewożącego ponad milion sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy

  Policjanci KMP w Tarnowie zabezpieczyli ponad 1 milion sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, co stanowi przestępstwo uszczuplenia tego podatku na kwotę ponad 1 372 381 złotych.

 7. Podziękowania od pana Michała

  Miłym akcentem rozpoczął się ten tydzień dla tarnowskich policjantów. Jeden z mieszkańców naszego regionu przesłał podziękowania dla Huberta i Krzysztofa - policjantów grupy speed działającej w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

 8. Debata społeczna w Ciężkowicach

  Policjanci Komisariatu Policji w Ciężkowicach zapraszają 16 maja 2024 roku o godzinie 16.00 na debatę społeczną do sali konferencyjnej w Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej, 33 – 190 Ciężkowice, Ciężkowice ul. Parkowa 4, której tematem będzie „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”.

 9. Niedźwiedź w regionie tarnowskim

  Myśliwi regionu tarnowskiego przekazali zdjęcia z fotopułapek, na których został zarejestrowany niedźwiedź brunatny. Skąd trafił w region tarnowski - nie wiadomo. Jednakże należy zachować spokój i pod żadnym pozorem go nie dokarmiać.

 10. Na wieczną służbę odszedł ostatni Komendant Wojewódzki Policji w Tarnowie insp. Tadeusz Orzechowski

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że z 4/5 maja 2024 roku, w wieku 73 lat, zmarł ostatni Komendant Wojewódzki Policji w Tarnowie oraz pierwszy, pełniący obowiązki po reformie administracyjnej Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Tadeusz Orzechowski.

Powrót na górę strony