KMP w Tarnowie

Statystyka z dnia

29.09 - 1.10.2023 r.
interwencje283
legitymowania719
zatrzymani na gorącym uczynku11
zatrzymani nietrzeźwi kierowcy1
wypadki drogowe0
zabici w wypadkach0
ranni w wypadkach0

Z życia garnizonu

 1. Tarnowscy policjanci pomogli w bezpiecznym dotarciu do szpitala rodzinie z nieprzytomnym dzieckiem

  Funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zdążyli z pomocą i przetransportowali nieprzytomnego chłopca do szpitala w Tarnowie.

 2. Święto Patrona Policji

  Dzisiaj w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Krzyża i św. Filipa Neri w Tarnowie odbyła się uroczysta msza święta w intencji policjantów, pracowników i emerytów Policji, a także ich rodzin. Uroczystą Mszę Świętą celebrował Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, a uczestniczyli w niej policjanci z nadinsp. Michałem Ledzionem Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie oraz insp. Stanisławem Sekułą – I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

 3. Łukasz Kiełbasa i Monika Mróz, tarnowscy policjanci wyróżnieni medalami im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja

  W piątek, 22 września br. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył Medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja funkcjonariuszom z całego kraju, którzy bez wahania, z narażeniem własnego zdrowia i życia, ratowali innych. Wśród nich byli asp. sztab. Łukasz Kiełbasa oraz mł. asp. Monika Mróz z Komisariatu Policji w Ciężkowicach. W uroczystości wzięli udział także wiceministrowie Błażej Poboży oraz Bartosz Grodecki, a także Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i dyrektor generalny MSWiA Dariusz Nowak.

 4. Szkolenie GST dla tarnowskich policjantów

  Bezpieczeństwo publiczne jest jednym z najważniejszych obszarów życia społecznego, a skuteczność i profesjonalizm funkcjonariuszy stanowią klucz do jego zapewnienia. W odpowiedzi na współczesne wyzwania, tarnowska Komenda Miejska Policji zdecydowała się na specjalistyczne szkolenie z zakresu Gracie Survival Tactics (GST), aby podnieść kwalifikacje swoich policjantów.

 5. „Edward” z uczniami tarnowskich placówek szkolnych

  Dzień Bez Wypadków Śmiertelnych na drogach to akcja, która popularnie zwana jest Edwardem. W tym roku policjanci z tarnowskiej drogówki włączyli do akcji uczniów tarnowskich szkół.

 6. Nowe rekordy siłaczy mundurowych w Tarnowie

  W minioną sobotę 16.09.2023 roku odbyły się zawody sportowe Xtreme Cross Służb Mundurowych o Puchar Przewodniczącego NSZZP KMP w Tarnowie oraz Przewodniczącego Regionu IPA Tarnów pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie. Zmagania miały miejsce na strefie outdoor w klubie Xtreme Fitness Tarnów Błonie.

 7. Mrówka z tarnowskimi policjantami z w szkołach. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” wraca i właśnie ruszyła

  To już tradycja, że we wrześniu, tuż po rozpoczęciu roku szkolnego wielka Mrówka – maskotka firmy Sufigs Sp. z o.o. w Tarnowie i policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przemierzają cały powiat i Tarnów, aby spotkać się z dziećmi klas pierwszych szkół podstawowych, które rozpoczęły właśnie swoją edukacyjną przygodę.

 8. Zdążyli z pomocą na czas…

  Dużo szczęścia miał 70-letni tarnowianin, który stracił przytomność niemalże przed komisariatem przy ul. Narutowicza w Tarnowie. Dwóch młodych policjantów Kamil Szczęch i Jakub Zelek widząc leżącego bez oznak życia mężczyznę przystąpili do RKO, a następnie przy wykorzystaniu AED przywrócili funkcje życiowe. Tarnowianin trafił do szpitala przy ul. Lwowskiej, gdzie został objęty fachową opieką medyczną przez tarnowskich lekarzy.

 9. Wracamy na antenę radia RDN Małopolska w audycji „Pomagamy i Chronimy”

  Po wakacyjnej przerwie policjanci z Tarnowa wracają na antenę radia RDN Małopolska w porannym, poniedziałkowym programie Pomagamy i Chronimy. Będą spotykać się z redaktorami radia i opowiadać słuchaczom o wydarzeniach w regionie tarnowskim, a także podpowiadać, w jaki sposób zachować w konkretnych, niekiedy trudnych sytuacjach.

 10. „Ratuj życie razem z nami” mundurowa akcja krwiodawstwa za nami…

  W minioną sobotę 2 września 2023 roku rano na obiektach Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie przy ul. Klikowskiej odbyła się VI Tarnowska Mundurowa Akcja Zbiórki Krwi organizowana przez mundurowe kluby krwiodawstwa zrzeszone przy Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Służbie Więziennej. Tarnowianie nie zawiedli – za co dziękujemy. Dwa punkty poboru krwi zarejestrowały w tym roku 68 dawców, z czego 60 osób oddało honorowo krew. W tym roku z tej akcji do banku krwi w Małopolsce trafiło 27 litrów krwi pełnej.

Powrót na górę strony