KMP w Tarnowie

Ważne informacje - 5 artykułów

Małopolska Policja e-usługi
Dołącz do nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy Bliżej Nas
Policja e-usługi
NSZZP Małopolski
Fundusz Sprawiedliwości
Serwis Słuzby Cywilnej
Facebook tarnowskiej policji
Linia nadziei
Zielona Strefa

Statystyka z dnia

8.12.2022 r.
interwencje102
legitymowania449
zatrzymani na gorącym uczynku3
zatrzymani nietrzeźwi kierowcy0
wypadki drogowe0
zabici w wypadkach0
ranni w wypadkach0
Obsługa osób uprawnionych

Z życia garnizonu

 1. Mikołajowe prezenty w tarnowskiej komendzie

  Miłą niespodziankę sprawiły pracownikom związki zawodowe. Obdarowały swoich członków mikołajkowymi prezentami. Pracownicy natomiast odwdzięczyli się uśmiechem i miłym słowem.

 2. Odprawa kadry kierowniczej Policji garnizonu małopolskiego

  15 listopada 2022 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się narada służbowa oceniająca wyniki pracy małopolskiej Policji za okres 10 miesięcy br.

 3. Jubileusz 100-lecia powstania administracji w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie

  Dzisiaj, przed południem w sali kinowej Centrum Sztuki Mościce miała miejsce uroczysta zbiórka policjantów Garnizonu Tarnowskiego z okazji Jubileuszu 100. Rocznicy powołania organów administracji państwowej. Wzięli w niej udział pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz zaproszeni goście.

 4. Dominik z tarnowskiego ruchu drogowego najszybszym policjantem

  Mł. asp. Dominik Boda z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wziął udział w XXXI Biegu Leliwitów wąskimi uliczkami tarnowskiej starówki na dystansie 10 km. Pomimo niedawno wyleczonej kontuzji kolana w swojej kategorii wiekowej zajął II miejsce tracąc do lidera niecałe 5 minut.

 5. Ćwiczenia „Egida-22” na terenie KMP w Tarnowie

  W niedzielę 16 października 2022 roku, na obiektach Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przeprowadzono ćwiczenia pod kryptonimem „Egida-22”. To przedsięwzięcie z zakresu przygotowań obronnych w Policji, mające na celu praktyczne sprawdzenie procesu powoływania osób do odbycia ćwiczeń w jednostkach organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji.

 6. „Noc Naukowców” z tarnowskimi policjantami za nami

  Za nami kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców – imprezy popularyzującej naukę, która na stale wpisała się już w jesienny kalendarz Tarnowa. Po raz kolejny przyciągnęła ona prawdziwe tłumy spragnionych kontaktu z wiedzą młodych i tych nieco starszych.

 7. Ślubowanie 100 nowych policjantów

  26 września br. w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. To czwarte przyjęcie w tym roku – dziś ślubowało 100 policjantów, w tym 20 kobiet. Przy tej okazji odbyło się także wręczenie wyróżnień i nagrody Primus Inter Fortes. Dzień ślubowania był również okazją do zorganizowania Dnia Otwartego dla młodzieży klas mundurowych województwa małopolskiego pn. „Poznaj nas! III Małopolskie spotkania z mundurem – Policja 2022

 8. „Ratuj życie razem z nami” mundurowa akcja krwiodawstwa za nami…

  W minioną sobotę 3 września 2022 roku rano na obiektach Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie przy ul. Klikowskiej odbyła się V Tarnowska Mundurowa Akcja Zbiórki Krwi organizowana przez mundurowe kluby krwiodawstwa zrzeszone przy Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Służbie Więziennej. Tarnowianie dopisali – za co dziękujemy. Dwa punkty poboru krwi zarejestrowały 110 dawców, z czego 90 osób oddało honorowo krew. W tym roku z tej akcji do banku krwi w Małopolsce trafiło ponad 40 litrów krwi pełnej.

 9. Uroczyste ślubowanie nowych policjantów

  Podczas trzeciego naboru w tym roku, 2 sierpnia br., do garnizonu małopolskiego przyjęto 50 nowych policjantów, w tym 9 kobiet.

 10. Dwaj policjanci z małopolski zostali odznaczeni medalem im. podkomisarza A. Struja za narażenie własnego życia podczas interwencji

  W czwartek, 28 lipca br. szef MSWiA Mariusz Kamiński wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia odebrało 67 policjantów z całego kraju. W uroczystości wzięli także udział wiceministrowie Maciej Wąsik oraz Błażej Poboży, a także Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk. W 2022 roku medalami odznaczonych zostało już 117 funkcjonariuszy. Słowa policyjnej roty „…nawet z narażeniem życia” wypełnili także dwaj policjanci z garnizonu małopolskiego: asp. szt. Paweł Ścianski z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie i sierż. szt. Dawid Wojtaszek z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum KMP w Tarnowie. W czwartek z rąk szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz Komendanta Głównego Policji nadinsp.dr Jarosława Szymczyka zostali odznaczeni medalem im. podkom. Andrzeja Struja

patoklimaty
dopalacze
kieruj się rozsądkiem
real
Ludzie to nie towar
nieskradzione
Powrót na górę strony