Dominik z tarnowskiego ruchu drogowego najszybszym policjantem

Data publikacji 26.10.2022

Mł. asp. Dominik Boda z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wziął udział w XXXI Biegu Leliwitów wąskimi uliczkami tarnowskiej starówki na dystansie 10 km. Pomimo niedawno wyleczonej kontuzji kolana w swojej kategorii wiekowej zajął II miejsce tracąc do zwycięzcy niecałe 5 minut.

W sobotni wieczór (22.10) ponad 200 zawodników stanęło na starcie XXXI Biegu Leliwitów. Tarnowski biegun ciepła tego wieczora okazał się chłodny i deszczowy. Rywalizacja toczyła się w nocnej scenerii, a trasa wytyczona została krętymi uliczkami Starego Miasta. Do głównego biegu na dystansie 10 km. stanęło 119 zawodników, wśród których wystartował po niedawno wyleczonej kontuzji kolana, mł. asp. Dominik Boda z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Nasz reprezentant w swojej kategorii wiekowej M3 z czasem 43,03 min. zajął wysokie II miejsce tracąc do zwycięzcy niecałe 5 minut.

Dominik potwierdza, że w pościgu radiowozem, jak również pieszo jest w stanie dogonić każdego. Zabezpieczenie biegu przeprowadzali jego koledzy z tarnowskiej drogówki, którzy go dopingowali.

Dominikowi serdecznie gratulujemy determinacji oraz zaciętości w biegowej rywalizacji.