Zagrożenie w sieci

Konkurs „BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI” rozstrzygnięty

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że konkurs dla dzieci „BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI” został rozstrzygnięty. Jury, złożone z policjantów, którym przewodniczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, po długich i burzliwych obradach wyłoniło laureatów, których zadaniem było stworzenie pracy złożonej z hasła i logo promującego zasady bezpiecznego korzystania z Sieci.

Ze względu na czas epidemii jaki obecnie mamy w kraju prace dzieci ze szkół podstawowych napływały za pośrednictwem sieci Internet. Na skrzynkę e-mail wpłynęło mnóstwo prac wykonanych różnorodną techniką. Wszystkie zostały skatalogowane i podzielone w zależności od wieku ich twórców. Jury złożone z policjantów komendy wyłoniło prace, które zostały ocenione. Przyznano trzy pierwsze miejsca dla uczniów klas starszych oraz trzy wyróżnienia. Ponadto przyznano trzy wyróżnienia dla dzieci młodszych.

I miejsce WIKTORIA RYNKIEWICZ uczennica VIII klasy, Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Dom nad Potokiem” w Tarnowie

II miejsce PATRYCJA RÓJ uczennica VII klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Dom nad Potokiem” w Tarnowie

III miejsce GABRIELA i HUBERT MAJKA Gabrysia jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie, a jej młodszy braciszek przedszkolakiem.

Na konkurs napłynęło dużo bardzo pięknych i ciekawych prac, dlatego policjanci zdecydowali o przyznaniu sześciu wyróżnień – po trzy dla młodszych dzieci i trzy dla starszych uczestników konkursu.

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII DZIECI STARSZE otrzymali:

KATARZYNA MIĘKUS uczennica kl. VIII , Niepubliczna Specjalnej Szkoły Podstawowej „Dom nad Potokiem” w Tarnowie

EMILIA SKRĘŻYNA uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej w Pogórskiej Woli

KAROLINA DUDEK z klasy VIII, Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych w Tarnowie

 

WŚRÓD WYRÓŻNIONYCH W KATEGORII DZIECI MŁODSZE ZNALEŹLI SIĘ:

MICHAŁ SZCZEPANEK uczeń kl. I a, Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowie

DAWID ANTOSZ uczeń IV klasy, Szkoły Podstawowej nr 18 w Tarnowie

LENKA TAŃSKA najmłodsza uczestniczka z Przedszkola z Wojnicza

WSZYSTKIM DZIECIOM BIORĄCYM UDZIAŁ W KONKURSIE BARDZO DZIĘKUJEMY I SERDECZNIE GRATULUJEMY ŚWIETNYCH PRAC.

Na koniec przypomnijmy, że konkurs „Bądź bezpieczny w sieci” organizowany przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie, w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Jest to największa coroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Tarnowscy policjanci każdego roku aktywnie włączają się w tą inicjatywę, obchodzoną we wszystkich krajach Europy.

  • Plakat przedstawiający ziemię jak nadgryzione jabłko. Na tle ziemi imitacja kontynentów, a na nich symbole internetu. Obok kolorowe hasło "Gdy korzystasz z Internetu bądź ostrożny młody człowieku"
  • Na zielonym tle czarna prostokątna kartka. Białym kolorem cienka linia w kształcie okręgu. wewnątrz otwarty parasol chroniący przed deszczem i plikami komputerowymi (ikonki internetowe). Na rączce parasola symbol Wi-fi. Poniżej hasło "Bądż Bezpieczny w sieci"
  • Na tle białej kartki papieru tarcza wewnątrz której wyklejone są jasne wyrywane drobne karteczki. W centralnym miejscu symbol Wi-Fi rozchodzącego się sygnału Internet, na którym ponaklejane są ikony stron internetowych oraz portali społecznościowych. Nad tarczą napis Serfuj u dołu tarczy napis Bezpiecznie, Nad napisem bezpiecznie u dołu tarczy przyklejona emotikona kciuka uniesionego do góry "lajka"
  • Laptop z którego bokiem widać głowę dziecka i wychodzące z ekranu ręce obejmujące kulę ziemską, Poniżej komputerowy napis "Bezpiecznie odkrywamy cyfrowy świat" obok napisu czerwone serduszko.
  • Rybki w sieci obok ekran komputera
  • Plakat na czerwonym tle komputer typu laptop. Na ekranie duże oko obok czarny napis "uważaj upewnij się"
  • praca przedstawia kulę ziemską z których w każdej części wysuwane są hasła o bezpieczeństwie w sieci oraz kont stron Internetowych. Praca utrzymana w tonacji niebieskiej, W centralnej części pracy hasło :bezpieczeństwo w internecie jst wyrażane na cały świecie" u góry pracy kolejne hasło "włącz myślenie bo Internet niesie zagrożenie"
Powrót na górę strony