Z życia garnizonu

Bezpieczeństwo nad wodą – ważną sprawą nas wszystkich!

Data publikacji 20.06.2024

Spotkanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nad wodą zostało zainicjowane przez komendanta komisariatu w Żabnie, a odbyło się w Urzędzie Gminy w Radłowie. Wzięli w nim udział lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele gminy, a także ratownicy wodni i policjanci. Poruszono na nim sprawy związane z letnim wypoczynkiem na radłowskiej rivierze.

W poniedziałek (17.06) w Urzędzie Gminy w Radłowie spotkali się przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku nad wodą. Tarnowską Policję reprezentowali kom. dr Dominik Rzepecki – komendant komisariatu Policji w Żabnie, naczelnik wydziału prewencji nadkom. Paweł Jantoń, specjalista wydziału prewencji kom. Tomasz Kalisz, kierownik ogniwa kryminalnego asp. sztabowy Krzysztof Owiński, a także dzielnicowy mł. asp. Krzysztof Nowak. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli Mateusz Borowiec burmistrz Radłowa, zastępca burmistrza Sławomir Paterek, sekretarz Kinga Broszkiewicz-Kuchno, przedstawiciel WOPR kierownik drużyny z Radłowa WOPR Ireneusz Skoczeń oraz właściciele działek i firm tj. GreenBar, Katamaran, Rivera Camp.

Poruszono tematy dotyczące bezpiecznego wypoczynku mieszkańców gminy, a także osób chętnie odwiedzających zalew w Radłowie. Wszyscy uczestnicy spotkania zadeklarowali chęć wspólnych patroli zarówno na wodzie, jak i na brzegu, by edukować o bezpieczeństwie, a także nieść pomoc osobom, które takiej pomocy będą potrzebowały. Zostaną zintensyfikowane patrole w okresie wakacyjno-letnim, aby osoby tam znajdujące się mogły spokojnie i bezpiecznie spędzić czas nad wodą. Pełniona będzie służba z wykorzystaniem łodzi WOPR, ale także quadów oraz rowerów.

Zaplanowano cykliczne spotkania promujące bezpieczeństwo nad woda, zdrowy tryb życia, wypoczynek i rekreacje. Najbliższy piknik odbędzie się już 30 czerwca br. nad Riverą Radłowską.

Było to pierwsze w tym roku spotkanie, ale z pewnością nie ostatnie wszystkich tych, którzy strzegą bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Wypracowane dzisiaj wnioski będą systematyczne wprowadzane, by poprawić bezpieczeństwo wszystkich wypoczywających nad wodą w Radłowie.

  • Komendant Komisariatu Policji w Żabnie kom dr. Dominik Rzepecki na spotkaniu
  • Mundurowi uczestnicy spotkania w Radłowie
  • Uczestnicy spotkania w Radłowie
Powrót na górę strony