Z życia garnizonu

Dzień Dziecka i podopieczni z „Przyjaznego Domu”

Data publikacji 10.06.2024

Tarnowscy mundurowi krwiodawcy odwiedzili podopiecznych „Przyjaznego Domu” w Tarnowie przekazując z okazji Dnia Dziecka trochę słodkości, owoce, a także kosmetyki i misie-przytulanki.

Dzień Dziecka w prawdzie już za nami, ale tarnowscy policjanci, pracownicy i sympatycy zrzeszeni wokół klubu krwiodawców, pamiętali o małych mieszkańcach „Przyjaznego Domu” w Tarnowie przy ul. Gruntowej. W ubiegłym tygodniu odwiedzili podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej i przekazali zbierane od kilkunastu dni prezenty. Krwiodawcy przekazali na ręce koordynator domu pani Doroty Moryl świeże owoce, słodycze i pluszakami, a także kosmetyki do codziennego użytku.

Dzień Dziecka to również policyjna zbiórka krwi. Mundurowi i nie tylko… zrzeszeni w Klubie Honorowych Krwiodawców PCK przy Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie, a także jego sympatycy, oddali honorowo krew w punktach krwiodawstwa w Tarnowie przy ul. Lwowskiej i Szpitalnej. Oddało łącznie 12700 ml. krwi pełnej uzupełniając tym samym braki w banku krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Jest to w prawdzie ułamek tego co można byłoby dać, ale zawsze od czegoś trzeba zacząć.

Szczególne podziękowania kierujemy do kolegi Łukasza Białego za dar serca dla drugiego człowieka... wyrażone w specjalnym podziękowania od podopiecznych placówki.

  • Dyplom podziękowanie dla Klubu
  • Specjalne podziękowanie dla Łukasza Białego
  • owoce i słodkości przekazane podopiecznym  w Przyjaznym Domu
Powrót na górę strony