Z życia garnizonu

Tarnowscy policjanci na podium Małopolskich eliminacji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2023”

Data publikacji 09.06.2023

5 czerwca br. w małopolskim garnizonie Policji zostały przeprowadzone eliminacje II stopnia XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2023”. Na drugim miejscu uplasowali się tarnowscy policjanci mł. asp. Piotr Solarz i st. post. Jakub Marek. Wspólnie z patrolem z Nowego Targu będą reprezentować Małopolskę w finale turnieju w Szkole Policji w Słupsku.

Turniej na szczeblu wojewódzkim został przeprowadzony w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz w siedzibie OPP w Krakowie. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Piotr Morajko oficjalnie rozpoczął zawody dziękując uczestnikom za zaangażowanie i życząc powodzenia w rywalizacji.

Do zawodów przystąpiło 42 policjantów z 20 komend powiatowych/miejskich Policji z Małopolski. Przeprowadzono następujące konkurencje:

a)       Test wiedzy zawodowej – który wygrała drużyna z KPP Nowy Targ,

b)       Sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego – który wygrała drużyna z KPP Nowy Targ,

c)       Sprawdzian sprawności fizycznej – który wygrała drużyna z KPP Nowy Targ,

d)       Stosowanie technik obezwładniania osób – które wygrała drużyna z KMP Tarnów.

„Sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego” odbył się w strzelnicy KWP w Krakowie, natomiast pozostałe trzy konkurencje zostały przeprowadzone  na terenie OPP w Krakowie.

W kwalifikacji generalnej wygrały następujące drużyny:

I miejsce zajęła reprezentacja z KPP Nowy Targ w składzie sierż. szt. Patryk Adamowski, post. Jan Zembal,

II miejsce zajęła reprezentacja z KMP Tarnów w składzie mł. asp. Piotr Solarz, st. post. Jakub Marek,

III miejsce zajęła reprezentacja z KPP Oświęcim w składzie st. sierż. Sebastian Tobiasz, sierż. Arkadiusz Ryś.

Policjanci, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca będą reprezentować małopolski garnizon w XXVII Ogólnopolskim Finale Turnieju Par Patrolowych w Szkole Policji w Słupsku.

Szczególne podziękowania kierujemy do International Police Association (IPA) Małopolskiej Grupie Wojewódzkiej za czynne włączenie się w organizację  zawodów.