Z życia garnizonu

Dzień Dziecka z klasą o profilu policyjnym

Data publikacji 06.06.2022

Młodzież z gromnickiej szkoły z okazji Dnia Dziecka odwiedziła funkcjonariuszy tarnowskiej Policji. W tym szczególnym dniu mieli oni okazję przyglądnąć się, jak wygląda codzienna służba policjantów w różnych wydziałach, referatach czy tez zespołach.

Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka odwiedziła stróżów prawa w Tarnowie. Nauczyciele przedmiotów policyjnych mł. insp. Krzysztof Ryba i mł.asp. Marek Bachara, przybliżyli charakterystykę służby tarnowskich policjantów. Podczas spotkania z mundurowymi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przyglądnąć się specyfice służby w poszczególnych wydziałach, referatach czy zespołach. Zapoznali się z aktualnym wyposażeniem policjantów do służby, oglądnęli radiowozy, a także policyjne motocykle. Specyfikę pracy na drodze w przyjazny sposób przybliży młodzieży podkom. Tomasz Marek – specjalista Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, które wzbudziło szczególne zainteresowanie.

Technicy kryminalistyki przygotowali i zaprezentowali aktualne techniki zabezpieczania śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia. Z kolei sierż. Elżbieta Maniak – dzielnicowa z Komisariatu Policji Tarnów Centrum przedstawiła uczniom ubiór policjanta podczas różnego rodzaju zabezpieczeń – określonego mianem „sprzętu PZ”.

Jednym z elementów wycieczki edukacyjnej było zapoznanie się z historią Policji garnizonu tarnowskiego. Zgromadzone unikalne eksponaty oraz niecodzienny wykład przeprowadził kustosz tarnowskiej IZBY TRADYCJI asp. sztab. Paweł Klimek. Młodzież mogła wyobrazić sobie i przenieść się do okresu powstania Policji czy do początku XX wieku. Zgromadzone eksponaty wywarły duże emocje i ogromne wrażenie na zwiedzających.

Jednym z elementów służby w Policji jest współpraca ze Służbą Więzienną. Dzięki przychylności Dyrektora Zakładu Karnego w Tarnowie ppłk. Macieja Możdżenia, uczniowie zapoznali się ze specyfiką służby i resocjalizacji w Zakładzie Karnym w Tarnowie-Mościcach. Prelekcja, wizyta na poszczególnych oddziałach, możliwość fizycznej obecności za murami Zakładu Karnego została głęboko w pamięci młodzieży.

Następnie uczniowie udali się do nowo wybudowanej siedziby Komisariatu Policji w Wojniczu. Komendant jednostki kom. Marek Ptak i asp. sztab. Dariusz Pawlina zaprezentowali nowoczesny sprzęt, technologie i warunki lokalowe wojnickich policjantów. Unowocześnienia to jeden z kierunków, które są wprowadzane systematycznie w nowoczesnej Policji na terenie naszego kraju. Będą one wykorzystywane przez obecnych i przyszłych policjantów, wśród których jest również zwiedzająca młodzież z klasy o profilu policyjnym.

Całodzienna wycieczka edukacyjna z okazji Dnia Dziecka zakończona uśmiechem i na słodko.

  • Grupa młodzieży z policyjnej Izbie Tradycji w Tarnowie
  • Grupa młodzieży w holu budynku słuchająca wykładu umundurowanej policjantki.
  • Młodzież przed Komisariatem Policji w Wojniczu
  • Zdjęcie grupowe młodzieży na tle budynku Komisariatu Policji w Wojniczu wraz z jego komendantem
  • Zdjęcie grupowe młodzieży wraz z nauczycielami w sali Zakładu Karnego w Tarnowie-Mościcach raz funkcjonariuszami Służby Więziennej.
  • Młodzież szkolna podczas wykładu w Zakładzie Karnym w Tarnowie-Moscicach
Powrót na górę strony