Z życia garnizonu

Turniej BRD w Zalasowej

Data publikacji 14.04.2022

W dniu 08.04.2022 r. w obiektach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej odbył się etap powiatowy Turnieju BRD dla uczniów szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyły reprezentacje 13 drużyn czteroosobowych GRUPY I (rocznik urodzenia 2010, 2011, 2012) oraz 21 drużyn trzyosobowych GRUPY II (rocznik urodzenia 2009 i starsi). Drużyny te zostały wyłonione z etapów szkolnych.

Zawody zainaugurował gospodarz turnieju Pan dyrektor Leszek Sutkowski oraz Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

W ramach turnieju rozegrane zostały konkurencje:

  • test z przepisów ruchu drogowego,
  • test skrzyżowań,
  • jazda sprawnościowa rowerem
  • sprawdzenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W GRUPIE I zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Wietrzychowicach, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Miłkowskiego, natomiast z GRUPY II zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Marciszewskim. Finał wojewódzki odbędzie się 11 i 12 maja 2022 r. w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Mikluszowicach w powiecie bocheńskim.

Nadzór nad przebiegiem turnieju sprawowali funkcjonariusze i pracownicy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz ratownicy medyczni. Pomocy w sprawach techniczno-logistycznych udzielali druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Na miejscu przeprowadzono liczne konkursy i pogadanki dla dzieci o tematyce bezpieczeństwa. Referat Techniki Kryminalistycznej przeprowadził ciekawe warsztaty dla uczniów pod kątem zapoznania z służbą detektywa. Natomiast uczniowie z XVI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie przeprowadzili dla najmłodszych zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Rywalizacji młodzieży przyglądał się Pan Tomasz Bernady - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, Delegatura w Tarnowie.

Po zakończeniu emocji sportowych uczniowie zostali nagrodzeni przez Zastępcę Burmistrza Ryglic Krzysztofa Kukułkę. Wsparcie okazał zawsze pomocny Starosta Tarnowski Pan Roman Łucarz oraz Zastępca Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie Pan Sławomir Turek. Do słów uznania i gratulacji dołączył również Pan Wojciech Mruk z Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, który również wręczył nagrody dla najlepszych zawodników. Zawodnicy i opiekunowie drużyn zostali uhonorowani pucharami, statuetkami i podziękowaniami za wspaniałe przygotowanie i współpracę.

Sędzia główny turnieju mł.asp. Marek Bachara podsumował całodzienną rywalizację: „…możemy jednoznacznie stwierdzić, że przygotowanie oraz uczestnictwo w turnieju dla nas wszystkich wymaga czasu, poświęcenia. Każda godzina poświęcona na zdobywanie wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego oraz praktycznych umiejętności zwiększa bezpieczeństwo na terenie naszego powiatu. Pamiętajmy, że przez całe życie jesteśmy i będziemy uczestnikami ruchu drogowego. Podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa drogach, czy udzielania pierwszej pomocy jest nieodzownym i jakże ważnym elementem dla nas samych, naszych rodzin, naszych bliskich, również w kontekście wzmożonego ruchu drogowego i napływu znacznej ilości uczestników ruchu drogowego od naszych sąsiadów z Ukrainy ”.

Powrót na górę strony