Z życia garnizonu

Tarnowscy policjanci uczestnikami szkolnego święta w Gromniku

Data publikacji 07.04.2022

Pokazy musztry, taktykę i technikę interwencji, policyjnych przewodników psów służbowych, uzbrojenie oraz wyposażenie tarnowskich policjantów, ale również pokazy artystyczne można było zobaczyć podczas święta gromnickiej szkoły.

Wczoraj, 6.04.2022 roku w Gromniku społeczność szkolna zorganizowała „Dni Otwarte” swojej placówki. W ramach promocji szkoły uczniowie oraz dyrekcja zorganizowali bardzo wiele ciekawych atrakcji. Uczniowie klas wojskowej oraz policyjnej zaprezentowali musztrę paradną, gry i zabawy dla społeczności szkolnej. Były również pokazy i występy artystyczne.

Podczas „Dni Otwartych” uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą przygotowaną między innymi przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. W ramach promocji zawodu policjanta, odwiedzający gromnickie liceum mogli zobaczyć pracę technika kryminalistycznego, czy obecne umundurowanie policjantów. Uczniowie ponadto dowiedzieli się o prawidłowej postawie oraz zasadach bezpieczeństwa przy obsłudze broni służbowej będącej aktualnie na wyposażeniu policjantów garnizonu tarnowskiego. Policjanci ruchu drogowego udostępnili najnowsze radiowozy. Wyjaśnili nowe techniki zbierania śladów i wymiarowania miejsca wypadków, w których ucierpieli ludzie. Ponadto podpowiedzieli i przypomnieli, młodym uczestnikom ruchu drogowego, o właściwym zachowaniu się na miejscu zdarzenia drogowego. Policjanci z pionu prewencji zaprezentowali tresurę psa służbowego oraz jego zdolności do codziennej służby. Uczniowie, którzy planują swoją przyszłość mogli uzyskać podstawowe informacje na temat warunków i wymagań potrzebnych do spełnienia dla przyszłego kandydata.

Należy nadmienić, że wielu absolwentów tej szkoły obecnie służy w tarnowskiej policji.

  • Uczniowie przyglądają się stanowisku na który jedna z dziewczynek jest instruowana o właściwym zachowaniu się podczas obsługi z bronią palną przez umundurowanego policjanta
  • Uczniowie przyglądają się stanowisku na który jedna z dziewczynek jest instruowana o właściwym zachowaniu się podczas obsługi z bronią palną przez umundurowanego policjanta
  • Uczennice w radiowozie
  • Uczniowie skupiający się wokół stanowiska policyjnego
  • Uczniowie stojący na tle radiowozu i słuchający policjanta ruchu drogowego
  • Uśmiechnięci uczniowie z policjantem ruchu drogowego z zaciśniętymi pięściami i uniesionym kciukiem do góry.
  • Uczniowie gromnickiej szkoły obserwujący prace technika kryminalistycznego
  • Uczniowie gromnickiej szkoły obserwujący prace technika kryminalistycznego
Powrót na górę strony