Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

AKTUALNOŚCI

Bezpieczny wypoczynek nad wodą – ewaluacyjna debata społeczna w Radłowie

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz wypoczywających nad akwenem wodnym w Radłowie, 20 maja 2025 roku odbyła się debata ewaluacyjna z udziałem przedstawicieli lokalnych władz, służb mundurowych, przedsiębiorców i mieszkańców. Spotkanie miało na celu omówienie zagrożeń, wyzwań i wspólnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w rejonie zbiornika wodnego.

W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Radłowie odbyła się gminna debata ewaluacyjna pod hasłem: „Problemy i zagrożenia związane z funkcjonowaniem akwenu wodnego w Radłowie”. Temat został zdefiniowany na podstawie rozmów dzielnicowego z mieszkańcami oraz zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Debatę otworzył i moderował mł. asp. Krzysztof Nowak – dzielnicowy z terenu Gminy Radłów. W spotkaniu wzięło udział 20 osób, w tym mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych, służb ratowniczych oraz Policji. W gronie prelegentów znaleźli się m.in. nadkom. Dominik Rzepecki – Komendant KP w Żabnie, podinsp. Paweł Jantoń – Naczelnik Wydziału Prewencji KMP Tarnów, oraz kom. Tomasz Kalisz i asp. sztab. Mariusz Kosman.

Podczas debaty omawiano m.in.:

-bieżące zagrożenia w rejonie zbiornika,

-organizację kąpieliska i działania ratowników WOPR,

-problemy porządkowe, w tym zaśmiecanie i zakłócanie spokoju,

-infrastrukturę drogową i dostępność terenów rekreacyjnych,

-możliwości zacieśnienia współpracy pomiędzy Policją a innymi służbami.

W swoich wystąpieniach uczestnicy podkreślali znaczenie patroli pieszych, rowerowych i zmotoryzowanych, szczególnie w sezonie letnim. Szczególną uwagę zwrócono na działania profilaktyczne i edukacyjne, które już 22 czerwca br. znajdą swój wyraz w postaci pikniku edukacyjnego organizowanego przez Policję i Urząd Miejski w Radłowie.

Jednym z ważniejszych punktów debaty były postulaty przedsiębiorców, którzy wskazywali na potrzebę lepszej organizacji terenu, dostępności dojazdu dla służb oraz kontynuowania całorocznej obecności Policji. Pojawił się także temat możliwego przywrócenia Posterunku Policji.

Powrót na górę strony