AKTUALNOŚCI

Święto Patrona Policji

Data publikacji 01.10.2023

Dzisiaj w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Krzyża i św. Filipa Neri w Tarnowie odbyła się uroczysta msza święta w intencji policjantów, pracowników i emerytów Policji, a także ich rodzin. Uroczystą Mszę Świętą celebrował Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, a uczestniczyli w niej policjanci Diecezji Tarnowskiej z nadinsp. Michałem Ledzionem Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie oraz insp. Stanisławem Sekułą – I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, a także I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz.

W piątek 29 września obchodziliśmy święto Naszego patrona – Świętego Michała Archanioła – świętego Kościoła katolickiego i prawosławnego, który jest patronem policjantów, a także żołnierzy. Święty Michał obrońca, tytuł archanioła nie nosi darmo. To wojownik walczący w imię sprawiedliwości i prawa. Przywoływany w walce przeciwko siłom zła, pomaga odnaleźć wewnętrzną siłę, daje wsparcie, cierpliwość, przynosi szczęście. Święty Michał Archanioł patronuje również Małopolsce, małym dzieciom, jednostkom powietrznodesantowym, szermierzom i radiologom.

W związku z tym w niedzielę 1.10 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Krzyża i św. Filipa Neri w Tarnowie została odprawiona uroczysta msza święta pontyfikalna w intencji policjantów Diecezji Tarnowskiej, pracowników, emerytów policyjnych i ich rodzin. Mszę świętą celebrował Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, a koncelebrowali ks. prof. dr. hab. Stanisław Sojka – Diecezjalny Duszpasterz i Kapelan Policji, a także ks. dr Kazimierz Fąfara – jego zastępca.

Uczestnikami mszy byli między innymi I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, Zastępca Prezydenta Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski oraz policjanci; nadinsp. Michał Ledzion – Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, insp. Stanisław Sekuła – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, a także insp. Mariusz Dymura - Komendant Miejski Policji w Tarnowie, insp. dr Krzysztof Dymura - Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. Jerzy Polczyk – Komendant Powiatowy Policji w Bochni, insp. Bogusław Chmielarz - Komendant Powiatowy Policji w Brzesku, podinsp. Jarosław Kmieć - Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, mł. insp. Marcin Sak - Komendant Powiatowy Policji w Limanowej, nadkom. Mariusz Piotrowski - Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach, mł. insp. Jerzy Mazur - Komendant Powiatowy Policji w Dębicy oraz podinsp. Tomasz Grezda - Komendant Powiatowy Policji w Mielcu.

Bezpośrednio po mszy wszyscy jej uczestnicy spotkali się w Oratorium księży filipinów. Podczas spotkania zostały złożone życzenia imieninowe solenizantom – Michałom. Następnie był czas na kuluarowe rozmowy w nowoczesnym, niedawno oddanym, wykonanym ze szkła i stali, wkomponowanym w kościół Oratorium księży filipinów.

Wszystkim Michałom składamy najlepsze życzenia!!

  • uczestnicy mszy świetej
  • Kapłani koncelebrujący mszę świętą
  • policjanci mundurowi w kościele
  • I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacza i Tadeusz Kwiatkowski Zastępca Prezydenta Tarnowa na mszy
  • I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacza i Tadeusz Kwiatkowski Zastępca Prezydenta Tarnowa na mszy
  • Uczestnicy mszy świetej
  • Uczestnicy mszy świętej
  • Policjanci czytający modlitwę wiernych
  • Biskup Andrzej Jeż podczas Homilii
Powrót na górę strony