AKTUALNOŚCI

W „Przyjaznym Domu” z prezentami od mundurowych krwiodawców

Data publikacji 12.12.2022

Niebieski Mikołaj po kilkutygodniowym okresie przygotowań dotarł do dzieciaków z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przyjazny Dom” w Tarnowie. Jego podopieczni zostali obdarowani prezentami pod świąteczną choinkę. Policjanci nie zapomnieli również o chorych, którzy czekają na krew. W tarnowskich punktach krwiodawstwa przekazali ponad 4 litry tego bezcennego daru.

Mundurowi zrzeszeni w klubie Honorowych Krwiodawców PCK przy Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie od kilku tygodni zbierali prezenty dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarnowie przy ul. Gruntowej. W piątek przekazali zebrane podarki jej podopiecznym. Do dzieci trafiły, odzież, pluszaki, planszówki, poduszki, kubki z świątecznymi motywami. Nie mogło oczywiście zabraknąć słodyczy. Wszystkie te podarki zapakowanych w kilka świątecznych paczek „Niebieski Mikołaj” przekazał dzieciakom na te święta za pośrednictwem Pani Doroty Moryl, z którą od kilku lat współpracuje.

Dodatkowo policjanci w ramach akcji „Niebieskiego Mikołaja” spotkali się w punktach krwiodawstwa i krwiolecznictwa w „starym” i „nowym” szpitalu w Tarnowie. Mundurowi oddali w sumie 4050 ml. krwi pełnej i w ten sposób pomogli potrzebującym.

Serdecznie dziękujemy osobom, które włączyły się w tą akcję, przekazały świąteczne paczki oraz oddały honorowo krew. Jesteśmy wdzięczni za pomoc, a uśmiech i radość podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przyjazny Dom” w Tarnowie niech będzie dla wszystkim światełkiem betlejemskim na zbliżające się święta.

Podopieczni „Przyjaznego Domu” przekazali policjantom świąteczne stroiki i życzenia na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy 2023 Rok.

  • Przekazanie świątecznych podarunków. Na zdjęciu kobieta i policjant, przed nimi na stole paczki z podarunkami.
  • świąteczny stroik
  • bagażnik samochodu wypełniony paczkami świątecznymi
  • Policjant przy samochodzie w którym znajdują się świąteczne paczki
Powrót na górę strony