AKTUALNOŚCI

Żeglarze i profilaktyka

Data publikacji 04.07.2022

W ostatnią sobotę Park Strzelecki w Tarnowie opanowali piraci, kapitanowie statków i pozostałe wilki morskie. A wszystko za sprawą zorganizowanego przez Radę Osiedla „Starówka” Pikniku Żeglarskiego pod nazwą „Bezpieczny Wypoczynek”.

W imprezie profilaktycznej wzięli również udział tarnowscy policjanci, którzy wykorzystali ten czas do przypomnienia najmłodszym o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas trwających wakacji i promowania policyjnej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zorganizowali konkursy promujące zdrowy i bezpieczny styl życia, a wspólnie z przedstawicielami WOPR-u opowiedzieli dzieciom o prawidłowym zachowaniu się nad wodami, na drogach, podczas korzystania z Internetu, czy też podczas bezpiecznego spędzenia wakacji w miejscu zamieszkania.

Były też tańce w rytm morskiej muzyki,  dmuchańce i pokazy radiowozów. Policjanci rozdawali również ulotki i przestrzegali rodziców dzieci przed oszustami wykorzystującymi metody spoofingu i phsishingu internetowego.

Sobotni piknik w Parku Strzeleckim, w którym oprócz policji i WOPR-u wzięli również udział strażacy oraz strażnicy ochrony kolei, to tylko część miejskich imprez o tematyce marynistycznej. Już w sierpniu centrum Tarnowa opanują miłośnicy szant.

Powrót na górę strony