AKTUALNOŚCI

Piknik „Wakacje – bawmy się bezpiecznie” nad wodą za nami

Data publikacji 05.07.2022

Zapewnienie bezpieczeństwa osobom podczas wakacji, w tym nad wodami i promowanie bezpiecznych zachowań to jeden z priorytetów policji na najbliższe dwa miesiące. Dobrze wiedzą o tym tarnowscy policjanci, którzy w minioną niedzielę zorganizowali wspólnie z władzami gminy w Radłowie, nad największym zbiornikiem wodnym w regionie rodzinny piknik „Wakacje – bawmy się bezpiecznie”.

Do tego dużego profilaktycznego przedsięwzięcia zaprosili inne zaangażowane w bezpieczeństwo publiczne służby, w tym strażaków z OSP w Radłowie, Pogotowie Ratunkowe z Tarnowa oraz przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niedzielny piknik był doskonałą okazją dla dzieci i ich rodziców do aktywnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale również okazją do poszerzenia swojej wiedzy m.in. na temat udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego wykonania sztucznego oddychania, udzielenia skutecznej pomocy osobie tonącej, wykazującej oznaki udaru słonecznego, ukąszonej przez kleszcza, oraz na temat przestrzegania zasad gwarantujących nam bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą.

Zadbali o to organizatorzy – policjanci z Żabna i Tarnowa oraz towarzyszące im służby, którzy sporo mówili i przypominali o bezpieczeństwie, promując przy tym akcję Polskiej Policji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

A przypominać trzeba, bo panujące ostatnio upały przyciągają nad akweny prawdziwe tłumy szukających ochłodzenia w wodzie osób.

Podczas niedzielnego pikniku w Radłowie nie zabrakło pokazu akcji ratowania osoby tonącej w wykonaniu miejscowych strażaków ochotników, instruktażu holowania takiej osoby, pokazu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Na najmłodszych i ich rodziców czekały też  konkursy z nagrodami na temat bezpiecznego, letniego wypoczynku oraz pokazy policyjnego sprzętu.

 

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczestników pikniku. Bardzo dziękujemy, że byliście tego dnia z nami i aktywnie włączaliście się w przygotowane dla was atrakcje.

SŁOWA OGROMNEGO PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO WŁADZ RADŁOWA I SŁUŻB ZA OGROMNĄ POMOC I UDZIAŁ W NIEDZIELNYM PIKNIKU!!

Powrót na górę strony