Lokalna debata w Radłowie
9 listopada tuż przed świętem Odzyskania Niepodległości w Radłowie spotkali się przedstawiciele gminy, lokalnych przedsiębiorców oraz służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na radłowskim akwenie. W debacie społecznej zorganizowanej przez policjantów z Komisariatu Policji w Radłowie „Rozmawiali o bezpieczeństwie – bo przecież możesz mieć na niego wpływ”.
Policjanci z Komisariatu Policji w Żabnie zorganizowali debatę społeczna w Radłowie, skupiając się na problemach mieszkańców związanych z akwenem w Radłowie oraz nieprawidłowym oznakowaniem części dróg.
W debacie wzięli udział przedstawiciele Miasta i Gminy Radłów z Burmistrzem Zbigniewem Mączką, przedstawiciele: Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Państwowej Straży Rybackiej, a także Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej II Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie - młodszy kapitan Stanisław Mucha oraz mieszkańcy gminy.
Stronę policyjną reprezentował Komendant Komisariatu Policji w Żabnie kom. Dominik Rzepecki, kierownik Ogniwa ds. Prewencji Komisariatu Policji w Żabnie asp. sztab. Mariusz Kosman, kierownik Ogniwa ds. Kryminalnych Komisariatu Policji w Żabnie asp. sztab. Krzysztof Orwiński, dzielnicowy Komisariatu Policji w Żabnie mł. asp. Paweł Wójcik. Całość spotkania moderował st. asp. Michał Frużyński z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
Zorganizowana w Radłowie debata była doskonałą okazją do przeprowadzenie rozmów z osobami prowadzącymi w rejonie akwenu Radłów swoich działalności gospodarczych. Jest to od wielu miesięcy zgłaszany problem zarówno przez mieszkańców, jak i przedsiębiorców. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele nowego dzierżawcy terenu zbiornika wodnego, z którym Urząd Miasta i Gminy Radłów podpisał umowę na kolejne lata dzierżawy tego terenu - firmą POLHURT spółka jawna. Osoby biorące udział w debacie wypracowały wnioski, a także rekomendacje, które zostaną wdrożone do realizacji w ramach swoich kompetencji.
Podczas środowej debaty policjanci przybliżyli również mieszkańcom zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz przypomnieli o możliwości korzystania z aplikacji „Moja Komenda”.