AKTUALNOŚCI
Rozmiar czcionki
-
Czas wypoczynku i wakacyjnych zabaw nad wodą… właśnie się rozpoczął. Wychodząc naprzeciw temu trudnemu wyzwaniu, policjanci z Żabna wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Radłów Zbigniewem Mączką na obiektach Riviery w Radłowie zorganizowali piknik promujący bezpieczny wypoczynek w ramach ogólnopolskiej akcji „kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zapraszamy w niedzielę 2.07 o godzinie 10:30.
Dodano: 28.06.2023 -
Zbliża się okres wakacji. Wiele osób decyduje się w tym czasie na wyjazdy zagraniczne w celu podjęcia sezonowej pracy zarobkowej. Dlatego warto zwrócić uwagę na związane z tym zagrożenia. Planując taki rodzaj zarobkowania, należy pamiętać, że jako pracownikom za granicą, przysługują nam pewne prawa i obowiązki. Zdarzają się, niestety, przypadki nieetycznych lub niezgodnych z prawem zachowań pracodawców, takie jak zmuszanie pracownika do pracy ponad jego siły, niegodziwe wynagrodzenie, czy warunki zakwaterowania. Dlatego też do takiego wyjazdu zarobkowego należy się dobrze przygotować i wiedzieć, jak nie stać się ofiarą takich sytuacji i gdzie szukać pomocy, gdy nas one spotkają.
Dodano: 28.06.2023 -
W dniu 27 marca 2023 r. został ogłoszony ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.
Dodano: 28.06.2023 -
Właśnie rozpoczęły się wakacje, a tarnowscy policjanci odebrali już pierwsze telefony od tarnowskich seniorów o usiłowaniu i dokonaniu kradzieży ich gotówki. Omawiana wielokrotnie metoda „na policjanta CBŚP” oraz „pracownika banku” była podstawą rozpoczęcia rozmowy z seniorami. W jednym przypadku kobieta zdążyła zablokować transakcję, niestety w drugim, straciła ponad 17.000 złotych.
Dodano: 28.06.2023