Wsparcie psychologiczne dla służb - pomoc dla funkcjonariuszy, ratowników i ich rodzin
Linia wsparcia psychologicznego to specjalnie uruchomione narzędzie pomocy dla funkcjonariuszy służb mundurowych, ratowników medycznych oraz ich rodzin. Oferuje bezpłatne, profesjonalne wsparcie w sytuacjach kryzysowych, stresie zawodowym i problemach osobistych. Połączenia są anonimowe i bezpłatne.
Pełnienie służby w formacjach mundurowych oraz pracy w ratownictwie medycznym wiąże się z dużym obciążeniem psychicznym, odpowiedzialnością i codziennym narażeniem na sytuacje ekstremalne. Długotrwały stres, presja, traumatyczne przeżycia czy problemy rodzinne to realne wyzwania, które mogą wpłynąć na zdrowie psychiczne funkcjonariuszy i pracowników służb.
W odpowiedzi na te potrzeby uruchomiona została ogólnopolska linia wsparcia psychologicznego, która umożliwia skorzystanie z pomocy wykwalifikowanych psychologów i terapeutów. Połączenia są anonimowe i bezpłatne,
Z linii wsparcia mogą skorzystać:
- funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Wojska Polskiego,
- ratownicy medyczni, dyspozytorzy, personel ZRM,
- członkowie rodzin służb mundurowych i ratowników, którzy również odczuwają skutki obciążeń zawodowych bliskich.
Sięganie po wsparcie psychologiczne nie jest oznaką słabości, lecz wyrazem odpowiedzialności wobec siebie i bliskich. Profesjonalna pomoc może pomóc przepracować trudne doświadczenia, zapobiec wypaleniu zawodowemu, depresji czy problemom w relacjach rodzinnych.
Nie zostawaj z problemem sam - pomoc jest dostępna i czeka.
W ramach działalności linii można również uzyskać informacje o miejscach, w których udzielana jest pomoc długoterminowa.
Anonimowy i bezpłatny telefon: 800 702 430