Pilotażowy program szkolenia ratowników medycznych
Na kanwie ostatniej sytuacji związanej z zagrożeniem ratowników medycznych w Ciężkowicach, policyjni instruktorzy wyszkolenia przekazują praktyczne wskazówki, jak bronić się przed agresywnym pacjentem.
W sobotę w jednej z hal Akademii Tarnowskiej policyjni instruktorzy taktyk i technik interwencji przeprowadzili dla grupy 16 osób pierwsze w Tarnowie szkolenie z samoobrony. Ratownicy medyczni, którzy na co dzień ratują ludzkie życie i zdrowie, niekiedy sami są narażeni na niebezpieczeństwo. Ostatnia sytuacja, która miała miejsce w Ciężkowicach pokazuje, że pacjenci, którym udzielana jest pierwsza pomoc w pewnych sytuacjach stają się agresywni i atakują ratowników. Przekazanie w praktyce taktyk i technik obezwładniania osób agresywnych pokazali tarnowscy policyjni instruktorzy asp. sztab. Krzysztof Winkowski oraz st. sierż. Maciej Bryndal. Grupa ratowników medycznych, która wzięła udział w szkoleniu mogła w praktyce poćwiczyć sposoby obezwładniania osób bez konieczności siłowania się z napastnikiem.
W dalszym ciągu policjanci będą współpracować z przedstawicielami pogotowia ratunkowego i kolejne szkolenia będą przeprowadzane, po ty, by ratownicy medyczni czuli się bezpieczni podczas interwencji ratujących życie i zdrowie mieszkańców naszego miasta i powiatu.