Dzielnicowi z Tarnowa wzięli udział w kampanii przeciwko przemocy „Biała Wstążka”
Już po raz trzynasty w Tarnowie zorganizowana została Kampania Społeczna pod nazwą „Biała Wstążka”. To największa na świecie kampania przeciw przemocy, którą w naszym mieście organizuje Centrum Usług Społecznych. Jej celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa w zakresie przeciwdziałania przemocy. Tegoroczna kampania odbywa się pod hasłem „Przemoc nie ma wieku ani płci".
Od samego początku, w tej ważnej społecznie inicjatywie biorą udział tarnowscy dzielnicowi. Nie inaczej jest i w tym roku. Policjanci, którzy na co dzień walczą z przemocą wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych doskonale rozumieją jak ważne jest, aby o tym niepożądanym społecznie zjawisku mówić jak najwięcej, zachęcać do walki z nim i pomagać jego ofiarom.
W dniu rozpoczęcia kampanii mundurowi, wspólnie z pracownikami CUS w Tarnowie wyszli na ulice Tarnowa, gdzie przypinali przechodniom białe wstążeczki symbolizujące sprzeciw wobec stosowaniu przemocy. Wręczali również osobom przygotowane na potrzeby kampanii materiały profilaktyczne, w których znaleźć można m.in. informacje na temat tego czym jest przemoc i gdzie ofiary nią dotknięte mogą znaleźć pomoc. Policjanci zachęcali także tarnowian do reagowania na zjawisko przemocy, do nie pozostawania obojętnym kiedy słyszymy za ścianą naszego mieszkania krzyki czy płacz dzieci, lub w naszym sąsiedztwie dzieje się komuś krzywda.
Dodajmy, że w ramach 13 edycji kampanii „Białej Wstążki” w Tarnowie zorganizowane zostały dyżury specjalistów. Osoby potrzebujące pomocy mogą skorzystać m.in. z porad psychologów, prawników, policjantów, pracowników Centrum Usług Społecznych w Tarnowie - do czego gorąco zachęcamy. Podczas „Białej Wstążki” odbyło się również w Tarnowie szkolenie pracowników placówek opiekuńczo -wychowawczych, warsztaty, spotkanie informacyjne z przedstawicielami ochrony zdrowia, konferencja z udziałem policjantów, a we wtorek na ulicach miasta przeprowadzona została akcja edukacyjna "Miś", której celem było zwrócenie uwagi na problem krzywdzenia dzieci.
Pamiętajmy, że przemoc może przybierać różne formy. Fizyczną łatwo dostrzec, psychiczną, ekonomiczną czy seksualną dużo trudniej. Ofiarą przemocy może stać się każdy, ale nie każdy ma siłę aby ją przerwać. Bądźmy uważni na człowieka obok nas. Być potrzebuje naszego wsparcia. Nikt nie ma prawa używać jakichkolwiek form przemocy wobec innych.