Z wizytą u tarnowskich Amazonek
Te silne i absolutnie niezwykłe kobiety udało się nam odwiedzić wczoraj - w Dniu Kobiet. Z prawdziwą przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia Pani Prezes tarnowskiego Stowarzyszenia Klub Amazonka Elżbiety Rogozińskiej-Bień, aby spotkać się z nimi i wykorzystać wspólnie spędzony czas m.in. na poopowiadaniu im nieco na tematy bezpieczeństwa, unikania zagrożeń ze strony złodziei i oszustów działających metodami „na wnuczka”, „na policjanta” oraz na udzieleniu wielu praktycznych porad, przydatnych w codziennym, bezpiecznym życiu.
Misją działającego już ponad 20 lat w Tarnowie Klubu Amazonka jest pomoc kobietom po mastektomii, ich pełna rehabilitacja psychofizyczna, a także prowadzenie wolontariatu wśród kobiet bezpośrednio po operacji.
Trudno nam uwierzyć, że panie z tarnowskiego klubu Amazonek mimo, że mają za sobą dramatycznie ciężkie chwile, są tak ciepłe, otwarte i pełne radości życia.
To był zaszczyt i wielka przyjemność odwiedzić te piękne, silne i bardzo dzielne kobiety, które pomimo choroby, związanego z nim bólu i cierpienia, zarażają pozytywną energią i są dla nas wszystkich wielką inspiracją do walki z przeciwnościami losu, walki o zdrowe i godne życie, a swoją postawą na każdym kroku udowadniają, że zawsze warto walczyć do końca i nigdy się nie poddawać.
Drogie Panie - wielki szacunek i ukłony !!
STOWARZYSZENIE KLUB AMAZONKA w Tarnowie działa przy Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza na ulicy Lwowskiej 178A.
kontakt - tel. 601 383 600, e-mail: tarnowskieamazonki@onet.pl
Dyżury: wtorki godz. 10.00-13.00
Działania prowadzone przez klub to:
rehabilitacja fizyczna (ćwiczenia rehabilitacyjne suche, w basenie, masaże limfatyczne), rehabilitacja psychiczna zbiorowa i indywidualna, szkolenia ochotniczek - wolontariuszek i praca z kobietami bezpośrednio po operacji i trakcie leczenia, opracowywanie i wydawanie materiałów informacyjnych, edukacyjnych dotyczących profilaktyki badań piersi, choroby nowotworowej, jej leczenia i rehabilitacji itp., organizacja spotkań integracyjnych, pomoc w załatwianiu orzeczeń o inwalidztwie, załatwianie turnusów rehabilitacyjnych, potrzebnego wyposażenia - protezy, staniki itp. Działania Klubu skierowane są do kobiet po amputacji piersi z powodu wykrytego nowotworu, niezależnie od ich statutu materialnego i społecznego, miejsca zamieszkania, wykształcenia, potrzebujących takiej pomocy.