Aktualności

 • Ostatni weekend na drogach Tarnowa i regionu
  2018-01-15
  Ostatni weekend to przede wszystkim zabezpieczenie 26. Finału WOŚP w Tarnowie, a co za tym idzie większa ilość policjantów na drogach miasta i regionu tarnowskiego. Nie wpłynęło to jednak na wyobraźnię kierowców. Tylko w niedzielę trzech z nich straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości...
  więcej
 • wośp
  2018-01-15
  Bardzo spokojnie przebiegła zbiórka środków pieniężnych w ramach 26 Finału WOŚP w samym Tarnowie, natomiast w powiecie tarnowskim doszło do jednego incydentu z udziałem wolontariuszy.
  W godzinach południowych mieszkanka domu jednorodzinnego zauważyła w rejonie swojej posesji zaparkowany samochód,...
  więcej
 • Tarnowscy policjanci jako pierwsi w Małopolsce uzyskali nowe narzędzie do walki z przestępcami
  2018-01-12
  Wdrożenie nowego systemu elektronicznego SEPI w garnizonie tarnowskim skróci czas prowadzonych postępowań oraz obniży ich koszty. Podpisane porozumienie pomiędzy dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy, a Komendantem Miejskim Policji już dziś skutkuje nowymi możliwościami współpracy z urzędami...
  więcej
 • Działania małopolskiej Policji „Bezpieczne ferie 2018” w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa
  2018-01-12
  W okresie od 15 stycznia do 25 lutego 2018 roku małopolska Policja będzie prowadziła policyjne działania „Bezpieczne ferie 2018”. Podczas ferii zimowych najistotniejszym zadaniem Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa turystom wypoczywającym na terenie Małopolski, w szczególności zaś dzieciom i...
  więcej
 • Tarnowscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy XXVI WOŚP
  2018-01-11
  Tarnowscy policjanci spotkali się z wolontariuszami, którzy już w najbliższą niedzielę będą kwestować w ramach XXVI finału WOŚP. Mundurowi poinstruowali młodych ludzi jak postępować, by uniknąć zagrożeń. Funkcjonariusze tego dnia będą czuwać nad ich bezpieczeństwem.
  Policjanci z Wydziału Sztab...
  więcej
 • Śmiertelny wypadek w Starych Żukowicach
  2018-01-11
  Około godziny szóstej rano w Starych Żukowicach w wypadku drogowym zginął mężczyzna – pasażer osobówki, która na śliskiej nawierzchni wpadła do przydrożnego rowu melioracyjnego. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśnią policjanci oraz biegli z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.
  Dziś...
  więcej
 • Ponad 23 tysiące kandydatów do służby w Policji. Szczęściarzami zostało 4151
  2018-01-11
  Z ponad 23 tysięcy kandydatów do służby w Policji w 2017 roku przyjęto 4151 nowych policjantów – właśnie tylu pozytywnie zostało ocenionych do służby w naszych strukturach. Jak się okazuje mimo konkurencyjnego rynku pracy policjant to cały czas atrakcyjny zawód dla wielu młodych ludzi, często z...
  więcej
 • Kolejny niewybuch w Szerzynach
  2018-01-08
  W tym roku po raz pierwszy policjanci Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zabezpieczali niewybuch pochodzenia wojskowego. Jest to jednak kolejne niebezpieczne znalezisko w Szerzynach.
  W ten weekend podczas wycinki drzew w Szerzynach pracujący w lecie...
  więcej
 • Tarnowscy policjanci nie odpuszczają dealerom narkotykowym
  2018-01-08
  Policjanci „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek marihuany o wartości czarnorynkowej ponad 3 tys. złotych.
  Realizując zadania wynikające z Ustawy o Policji, „kryminalni” Komisariatu Policji Tarnów-Centrum ustalili, że 24-letni mieszkaniec...
  więcej
 • Podsumowanie ogólnopolskiej akcji „PRĘDKOŚĆ” w garnizonie tarnowskim
  2018-01-08
  Ponad 100 mandatów karny związanych z przekroczeniem prędkości, 2 odebrane prawa jazdy, 11 kolizji to bilans tarnowskiej akcji „Prędkość”.
  W piatek (5 stycznia br.) w garnizonie tarnowskim przeprowadzono ogólnopolską akcję „Prędkość”. Tego dnia na drogi Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego zostało...
  więcej
 • Ogólnopolska akcja prędkość trwa…
  2018-01-05
  5 stycznia to dzień ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Oznacza to wzmożone działania funkcjonariuszy ruchu drogowego ukierunkowane na kontrole prędkości kierowców i zdecydowane reagowanie na popełniane przez nich wykroczenia.
  Na drogach Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego zobaczymy większą ilość...
  więcej
 • Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów
  2018-01-04
  4 stycznia br. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Gościem uroczystości był Wicewojewoda Małopolski pan Józef Gawron, który wręczył identyfikatory służbowe młodym adeptom sztuki policyjnej. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki...
  więcej
 • Historia, która nie powinna się nigdy wydarzyć…
  2018-01-04
  Historia, która nie powinna się powtórzyć. A jednak, po raz kolejny 70-letnia mieszkanka Tarnowa została oszukana metodą „na policjanta”, w wyniku czego zadłużyła się na sumę ponad 40 tysięcy złotych.
  Gdy po nowym roku (2.01.2018 roku) do komisariat Policji w Tarnowie zgłosiła się 70-letnia...
  więcej

Komunikaty

 • Przed nami „gorączka” świątecznych zakupów
  2017-12-20 14:50
  Zbliża się okres świąteczny w którym jesteśmy zabiegani, roztargnieni i w pospiechu robimy zakupy. Złodzieje często wykorzystują tłok panujący w sklepach oraz roztargnienie i pośpiech.
  więcej
 • Nie daj Czadu!
  2017-12-20 09:35
  Okres grzewczy w pełni, a my by nie tracić ciepła często zamykamy szczelnie okna i drzwi. Przypominamy, że piecyki wyposażone w otwartą komorę spalania, przy braku odpowiedniej ilości tlenu, mogą wytwarzać śmiercionośny CZAD.
  więcej
 • Idzie zima – nie bądź obojętny dla drugiego człowieka
  2017-12-18 15:20
  Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Wykażmy się dużą empatią wobec osób, które w tych trudnych warunkach mogą potrzebować Naszej pomocy.
  więcej
 • Jak zostać Policjantem
  2017-12-05 11:41
  Do Szkoły Policji nie można trafić wprost z "cywila". Zajęcia w ramach szkolenia zawodowego podstawowego i kursach doskonalenia zawodowego organizowane są wyłącznie dla policjantów.
  więcej
 • Kampania „Twoje Światła – Twoje bezpieczeństwo”
  2017-12-01 11:44
  We wtorek 28 listopada 2017 roku o godz. 11.00 na jednej ze Stacji Kontroli Pojazdów w Krakowie odbyła się Inauguracja Ogólnopolskiej Kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”
  więcej
 • Dzielnicowy bliżej nas
  2017-12-01 09:57
  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym jak również realizując założenia programy „DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS” dzielnicowi Komisariatu Policji Tarnów – Centrum od grudnia 2017 roku będą pełnić dyżury stałe w Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Tarnowskim Towarz
  więcej
 • Wstępne wyniki VIII Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”
  2017-11-30 15:41
  7 listopada 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego KWP w Krakowie Zespół Jury składający się z przedstawicieli organizatorów i partnerów akcji obradował przy wyłanianiu zwycięzców VIII Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.
  więcej
 • Tarnowski policjanci prowadzą czynności identyfikacyjne odnalezionych szczątek ludzkich
  2017-11-30 15:29
  Zespół ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie prowadzi czynności identyfikacyjne w sprawie ujawnionych szczątków ludzkich (czaszki bez żuchwy).
  więcej
 • Pierwszy śnieg na drogach w regionie – apelujemy o ostrożną jazdę
  2017-11-30 14:18
  W związku z opadami śniegu na drogach powiatu tarnowskiego panują trudne warunki. Kierowcy podczas podróży mogą napotkać na utrudnienia w ruchu drogowym.
  więcej

Z życia garnizonu