KMP w Tarnowie

Ważne informacje - 5 artykułów

Statystyka z dnia

6.05.2021 r.
interwencje171
legitymowania519
zatrzymani na gorącym uczynku7
zatrzymani nietrzeźwi kierowcy2
wypadki drogowe1
zabici w wypadkach0
ranni w wypadkach1

Z życia garnizonu

 1. Ślubowali na sztandar w Tarnowie

  Podczas drugiego naboru w tym roku do garnizonu małopolskiego, 9 nowych policjantów trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Nowo przyjęci funkcjonariusze Policji złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar w Komisariacie Policji Tarnów–Centrum.

 2. #Pomagamy i chronimy. Wspólna akcja tarnowskiej Policji z Radiem RDN Małopolska

  Wspólna inicjatywa Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i regionalnego radia RDN Małopolska dla wspólnego bezpieczeństwa mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego.

 3. Pogrzeb Kapelana Małopolskiej Policji

  W piątek 23.04.2021 r. w Kętach odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. dr. Pawła Mieleckiego, kapelana małopolskich policjantów.

 4. Msza św. za duszę ks. Pawła Mieleckiego

  - Bóg dał nam spotkać się z ks. Pawłem na pewien czas. Ten czas się skończył. Duch Pański go porwał, a my idziemy dalej drogą naszego powołania. Idziemy z radością, bo głosimy prawdę o zmartwychwstaniu w Jezusie. To ona jest naszą nadzieją – mówił ks. Jerzy Czerwień podczas Mszy św. za duszę ks. Pawła Mieleckiego, odprawionej w parafii pw. bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie.

 5. Sierżanci z Tarnowa zdążyli w ostatniej chwili

  Dramatyczną walkę z czasem o życie mieszkańca Krakowa stoczyli policjanci tarnowskiej drogówki - st. sierż. Mateusz Kawa i sierż. Krzysztof Krawczyk. Dzięki udzielonej profesjonalnie pomocy mężczyzna w stanie stabilnym trafił w ręce lekarzy.

 6. Policjant z Tuchowa uratował rannego leżącego w rowie

  Tak niewiele potrzeba, by uratować komuś życie. Czasami będąc w tym miejscu i czasie działać pod wpływem chwili… wystarczy odrobina empatii.

 7. Serduszko dla Blanki

  Blanka to 3-letnia dziewczynka z Zalasowej. Jej życie dopiero się zaczęło, a już musi o nie walczyć. U Blanki wykryto złośliwego guza mózgu - glejaka.

 8. Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów w garnizonie małopolskim

  Podczas siódmego naboru, do garnizonu małopolskiego przyjęto 50 nowych policjantów. Wówczas w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ślubowanie złożyło 11 policjantów. Pozostali funkcjonariusze ze względu na stan epidemiologiczny, ślubowali w jednostkach macierzystych.

 9. Policyjna szlachetna paczka

  Do świąt już naprawdę blisko. Na spotkania w gronie bliskich, wspólne śpiewanie kolęd i prezenty pod choinką, z niecierpliwością czekamy wszyscy.

 10. Z kolędą do komisariatu…

  Kolęda w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej nr 2 im. St. Konarskiego w Tarnowie w największym miejskim komisariacie Policji w regionie.