opublikowany

11.12.2018

Zatrzymani na gorącym uczynku
40
Zatrzymani poszukiwani
24
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący
6
Wypadki drogowe
8
Zabici w wypadkach drogowych
0
Ranni w wypadkach drogowych
9

Objaśnienia

  • Zatrzymani na gorącym uczynku
  • Zatrzymani poszukiwani
  • Zatrzymani nietrzeźwi kierujący
  • Wypadki drogowe
  • Zabici w wypadkach drogowych
  • Ranni w wypadkach drogowych

Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, jednak o tej porze roku dedykowane są przede wszystkim pieszym.

Podczas działań funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Polski

O krok od tragedii

Zbliża się jeden z trudniejszych okresów roku. Zabiegani w poszukiwaniu najpilniejszych produktów spożywczych, przygotowujący się duchowo do wigilijnej wieczerzy, często zapominamy o własnym bezpieczeństwie, narażając siebie lub najbliższych na utratę zdrowia, a nawet życia.

Polski

Szybka interwencja policjantów z Libiąża zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia w bloku

Policjanci z Komisariatu Policji w Libiążu natychmiast podjęli interwencję udzielając pierwszej pomocy mężczynie, u którego w mieszkaniu był pożar.

 

10.12.2018r. około godz. 13:30 dyżurny Komisariatu Policj iw Libiążu otrzymał zgłoszenie o wydobywającym się gęstym dymie w jednym z mieszkań w Libiążu na ul. Urzędniczej.

Przybyły na miejsce patrol Policji bardzo szybko ustalił, w którym mieszkaniu występuje  silne zadymienie.

Polski

Rajd kierującego traktorem skończył się w ... potoku

8 grudnia po godz. 21 w miejscowości Krzeczów policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym (jechał z nim także pasażer). Traktorzysta pomimo wydawanych poleceń świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał i kontynuował jazdę. W pewnym momencie kierujący ciągnikiem zatrzymał się, a następnie gwałtownie wykonał manewr cofania celowo uderzając w przód jadącego za nim radiowozu (uszkadzając go). Następnie zjechał z drogi w pola orne i zgasił światła w ciągniku.

Polski

Finał IX Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła"

W poniedziałek 10 grudnia br. w Centrum Kongresowym ICE  w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom IX Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.   

Urozmaiceniem wieczoru był występ Zespołu KOMBI KRÓLOWIE ŻYCIA.

Podczas gali wyróżnieni zostali zwycięzcy konkursu:

I miejsce zdobyła  Szkoła Podstawowa im. I. Fika  w  Przeciszowie –  powiat oświęcimski – liczba zdobytych punktów – 1865 NAGRODA 10 tys. zł

Polski

Strony

Subscribe to RSS - opublikowany