Pierwszy śnieg na drogach w regionie – apelujemy o ostrożną jazdę

Pierwszy śnieg na drogach w regionie – apelujemy o ostrożną jazdę

W związku z opadami śniegu na drogach powiatu tarnowskiego panują trudne warunki. Kierowcy podczas podróży mogą napotkać na utrudnienia w ruchu drogowym. Wybierając się w trasę warto pamiętać przede wszystkim o tym, że nieostrożna jazda i niedostateczne przygotowanie pojazdu do panujących warunków może prowadzić do kolizji i wypadków. Zaśnieżona, oblodzona, czy pokryta błotem pośniegowym droga wymusza na kierujących zmianę techniki jazdy. Pamiętajmy aby zwiększyć odstęp od poprzedzającego pojazdu oraz zdecydowanie ograniczyć prędkość.

Przed wyruszeniem w trasę warto sprawdzić aktualną sytuację na drogach za pomocą kamer monitorujących ruch drogowy:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowiewww.krakow.gddkia.gov.pl

Autostrada A4 - www.autostrada-a4.pl

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowiewww.e-drogi.pl/zdwkr

 

Uwaga PIESI!

O ostrożność na drodze apelujemy również do pieszych uczestników ruchu drogowego, którzy w okresie jesienno-zimowym są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo.

Należy pamiętać, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Wówczas kierujący pojazdem, dysponuje możliwością dostrzeżenia tak wyposażonego w elementy odblaskowe pieszego z odległości nawet 150 metrów, co pozwala mu na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej życie i zdrowie.