„Łapki na kierownicę” – ogólnopolska kampania profilaktyczna

„Łapki na kierownicę” – ogólnopolska kampania profilaktyczna

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z firmą Neptis S.A., będącą operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik, w dniach 14-25.06.2017r. będzie realizowało ogólnopolską kampanię pn. „Łapki na kierownicę”. Przedmiotowe przedsięwzięcie będzie dotyczyło przeciwdziałaniu zagrożeniom wynikającym z używania podczas jazdy telefonu komórkowego.

Rusza ogólnopolska kampania pn. „Łapki na kierownicę” ukierunkowana na przeciwdziałanie zagrożeniom wynikającym z używania przez kierujących pojazdami podczas jazdy telefonu komórkowego. Akcja realizowana będzie przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z firmą Neptis S.A., będącą operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik.

W dniach 14-25.06.2017r. kierowcy, którzy mają zainstalowaną w telefonie aplikację Yanosik, w chwili gdy zadzwoni telefon, a pojazd będzie w ruchu otrzymają na swój aparat telefoniczny komunikat w formie graficznej przestrzegający przed odbieraniem rozmowy.

W tym okresie będą nasilone kontrole policjantów ruchu drogowego na terenie całego kraju. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie w tym okresie również nasili takie kontrole na drogach miasta i powiatu tarnowskiego. Kierowcy muszą liczyć się z konsekwencjami jakie powoduje naruszenie art. 45 ust. 2 pkt 1 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym z dnia 20 czerwca 1997r. z późn. zm.

Za naruszenie tego przepisu musimy liczyć się z konsekwencjami jaki jest nałożenie mandatu karnego w wysokości 200 zł lub skierowania wniosku o ukaranie kierującego do sądu.