Dla kierowców

W piątek w godz. 9.00 – 12.00 na placu przy ul. M. B. Fatimskiej w Tarnowie odbyło się spotkanie z młodzieżą z tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem była Fundacja Prodriver wraz z UM Tarnów. W wydarzeniu tym wzięli również udział policjanci WRD KMP Tarnów. Kampania miała tytuł „Stop pijanym kierowcom! Razem do bezpieczeństwa publicznego”Policjanci WRD (asp. Bohdan Michalik i st. sierż. Angelika Primowicz) uczestniczyli w inscenizacjach takich zdarzeń jak czynności na miejscu wypadku drogowego czy pościg za motocyklistami, który również kończy się upadkiem jednego z uczestników i koniecznością zatrzymania drugiego kierującego. Kampania ta służyła promowaniu bezpiecznych zachowań i edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Porad w tym zakresie udzielał młodzieży  asp. sztab. Mariusz Oleksy.

 

 

 W ostatni weekend tj. od 13 do 15 marca 2012 roku na terenie województwa małopolskiego policjanci ujawnili 120 nietrzeźwych kierujących oraz będących w stanie po użyciu alkoholu. Można, więc powiedzieć, że był to „pijany” weekend na małopolskich drogach.

 Jedną z głównych przyczyn i problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego jest kierowanie pod wpływem alkoholu. Niepokoi fakt, że mimo prowadzonych kampanii społecznych uświadamiających skutki kierowania po pijanemu, nasilonych działań policyjnych nietrzeźwi kierujący nadal pojawiają się na naszych drogach.

 Nasilone kontrole kierujących będą kontynuowane, przypominamy, że małopolska policja prowadzi zaostrzoną procedurę kontrolną, każda kontrola na drodze, niezależnie od przyczyny pojęcia interwencji, wiąże się z badaniem stanu trzeźwości kierującego.