XXIV FINAŁ "PATROLU ROKU" - POLICJANCI Z TARNOWA NA PODIUM

XXIV FINAŁ "PATROLU ROKU" - POLICJANCI Z TARNOWA NA PODIUM

Wyłoniono najlepszych policjantów prewencji w Polsce. Pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy zakończył się w słupskiej Szkole Policji XXIV finał Ogólnopolskich Mistrzostw Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku". II miejsce zajęli policjanci z Krakowa.

W dniach 13-15 września 2017 roku w Szkole Policji w Słupsku, rozegrano XXIV Finał Ogólnopolskich Mistrzostw Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku". Prestiżowe zawody, objęte patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, były okazją do sprawdzenia poziomu wiedzy, umiejętności, przygotowania fizycznego a przede wszystkim testem hartu ducha i zaangażowania dla 34 par patrolowych reprezentujących wszystkie komendy wojewódzkie i Komendę Stołeczną Policji.

W tegorocznej edycji Turnieju organizatorzy, dbając o możliwie maksymalne zbliżenie zawodów do realiów codziennych działań patrolowo-interwencyjnych, opracowali 6 konkurencji:

•  strzelanie sytuacyjne – zawodnicy po pokonaniu toru przeszkód, musieli wykazać się precyzją i opanowaniem przy oddawaniu strzałów do ruchomych celów, dodatkowym utrudnieniem był tutaj reżim czasowy na wykonanie strzelania:

•  stosowanie technik obezwładniania osób – weryfikujące przygotowanie fizyczne oraz umiejętności w zakresie stosowania środków przymusu bezpośredniego;

•   udzielanie pierwszej pomocy – patrol musiał udzielić skutecznej pomocy rannemu;

•  bieg pościgowy z elementami właściwymi dla specyfiki służby patrolowej – konkurencja obejmująca pościg samochodowy, ewakuację rannego, użycie/wykorzystanie broni palnej, penetrację pomieszczeń;

•  przeprowadzanie interwencji policyjnych – symulacja weryfikująca interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności, gdzie doskonała współpraca oraz wzajemne uzupełnianie się policjantów z patrolu była koniecznym warunkiem wykonania zadania;

•  test wiedzy zawodowej – obejmujący wszystkie aspekty służby prewencyjnej.

 Z uwagi na wieloletnią tradycję turniejowych sukcesów osiąganych przez małopolskich policjantów, dla funkcjonariuszy reprezentujących nasze województwo poprzeczka ustawiona była bardzo wysoko.

Reprezentanci KWP w Krakowie:

- st. sierż. Bartosz Chłond, st. post. Rafał Kondela (KMP Kraków)

- sierż. szt. Krzysztof Winkowski, st. sierż. Arkadiusz Kieroński (KMP Tarnów)

zdominowali „Strzelanie Sytuacyjne” zajmując I (KMP Kraków) i III miejsce (KMP Tarnów), utrzymali również wysoki poziom w pozostałych konkurencjach.

 Trzydniowe zmagania, policjanci z Małopolski zakończyli osiągnięciem najwyższego od lat wyniku:

- w klasyfikacji generalnej patrol z KMP w Krakowie zajął II miejsce honorowane Pucharem Komendanta Głównego Policji;

- w klasyfikacji drużynowej, patrole z KMP w Krakowie i Tarnowie zajęły również miejsce II zdobywając puchar Dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

Udział w Turnieju jest testem, który czwórka policjantów zdała z wynikiem bardzo dobrym.  Wraz z podziękowaniem za wzorowe reprezentowanie naszego województwa należą się im serdeczne gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów i rozwoju kariery zawodowej. 

Galeria

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/148361,XXIV-Final-quotPatrolu-rokuquot-dzien-3.html