Uroczystości z okazji Święta Patrona Policji

Uroczystości z okazji Święta Patrona Policji

W niedzielę policjanci i pracownicy Policji uroczyście obchodzili święto swojego Patrona – Archanioła Michała. Uroczystości w kościele w Dąbrowie Tarnowskiej poprowadził Nuncjusz Apostolski Arcybiskup Henryk, Józef Nowacki. Msza św. zgromadziła w kościele Matki Boskiej Szkaplerznej policjantów i pracowników Policji diecezji tarnowskiej wraz z rodzinami.

29.09 to w kościele katolickim uroczystości Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Archanioł Michał jest patronem policjantów. Z tej okazji w niedzielę 1.10.2016 roku w Kościele Matki Boskiej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczysta Msza Święta. Celebrował ją Nuncjusz Apostolski Arcybiskup Henryk, Józef Nowacki, który w swojej homilii podkreślił znaczenie służby współczesnego policjanta. Uroczystość współcelebrował duszpasterz Policji ks. prof. Stanisław Sojka.

Msza święta zgromadziła w kościele policjantów województwa małopolskiego oraz podkarpackiego, wśród których był mł. insp. Mariusz Dymura – Komendant Miejski Policji w Tarnowie. Nie zabrakło również komendantów komend miejskich i powiatowych regionu małopolskiego oraz podkarpackiego, przedstawicieli służb mundurowych Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Gminnej, Służby Więziennej, policjantów i pracowników cywilnych Policji wraz z rodzinami. Wśród zaproszonych gości byli także emerytowani policjanci, byli komendanci miejscy Policji w Tarnowie oraz jak zawsze pani Grażyna Barnaś-Konieczna - Przewodnicząca Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939”. Podniosłości uroczystości dodały Poczty Sztandarowe oraz Kompania Honorowa Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Po mszy przyszedł czas na rozmowy oraz pamiątkowe zdjęcia osób uczestniczących w tym ważnym dla policjantów dniu.