Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów

26 maja br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie inspektor Robert Strzelecki.  Komendant życzył młodym adeptom sztuki policyjnej powodzenia i satysfakcji w służbie.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 46 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej z nich, 22 osoby  trafią do Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Szeregi Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wstąpi 11 nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Najwięcej bo 6 nowych funkcjonariuszy trafi do służby w Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu i Tarnowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Bochni zyskała po 2 mundurowych. Jeden funkcjonariusz rozpocznie służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie. To drugie  w tym roku przyjęcie do służby w jednostkach Policji w naszym województwie. Kolejne, planowane są na sierpień i październik tego roku.

Nowo przyjętym policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie.

Nowi policjanci w Małopolsce