Tarnowscy profilaktycy podsumowują „Bezpieczną drogę do szkoły z Mrówką”

Tarnowscy profilaktycy podsumowują „Bezpieczną drogę do szkoły z Mrówką”

To był intensywny ale i bardzo miły czas pracy dla policjantów Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Tarnowie. Przez ponad miesiąc policyjni profilaktycy z maskotką firmy SUFIGS – wielką Mrówką uczyli pierwszoklasistów jak bezpiecznie dotrzeć i powrócić ze szkoły do domu. Rozdawali też kamizelki odblaskowe, uświadamiając dzieciom potrzebę ich noszenia podczas poruszania się drogami po zmierzchu.

Dzięki ufundowanym przez firmę SUFIGS z siedzibą w Tarnowie kamizelkom odblaskowym, policjanci wraz z mrówką dotarli w tym roku do 2 tysięcy uczniów klas pierwszych, w 78 szkołach podstawowych na terenie Tarnowa i powiatu. By spotkać się z dziećmi przemierzyli 1800 kilometrów.

Każdego dnia policjanci odwiedzali kilka szkół gdzie spotykali się z dziećmi, które we wrześniu rozpoczęły swoją przygodę ze szkołą. Wszędzie tam prowadzili zajęcia, ucząc najmłodszych jak być świadomym i wszystkim bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. Kolorowa mrówka rozdawała elementy odblaskowe i łakocie.

Dzieci poznawały podstawowe przepisy ruchu drogowego, uczyły się jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, bezpiecznego zachowywania w jej pobliżu, oraz podczas podróżowania samochodem. Uczniowie klas pierwszych również w sposób praktyczny wykorzystywali zdobyte wiadomości, trenując pod okiem policjantów przechodzenie na drugą stronę jezdni.

Wczoraj, w ostatnim dniu akcji policjanci z mrówką odwiedzili Szkołę Podstawową w Polichtach i Brzozowej. Jak wszędzie gdzie się pojawiali spotkali się z entuzjastycznym przyjęciem pierwszaków, którzy na widok wielkiej mrówki uśmiechali się od ucha do ucha.

Przypomnijmy, że akcja „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” zainaugurowana została jest przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie w 2016 roku. W tym roku, dzięki ogromnemu wsparciu firmy SUFIGS i zakupie materiałów edukacyjnych, została poszerzona o nowe szkoły, obejmując swoim zasięgiem wszystkich pierwszaków z Tarnowa i większość z terenu naszego powiatu.

Serdecznie dziękujemy partnerowi akcji – firmie SUFIGS, za nieocenioną pomoc, dyrektorom szkół za otwartość i życzliwość, a naszym kochanym dzieciaczkom za zaangażowanie i aktywność podczas zajęć - i pamiętajcie:

NOŚCIE ODBLASKI – one ratują zdrowie i życie!!!