Niezwykli goście odwiedzili policjantów na kilka dni przed świętami

Niezwykli goście odwiedzili policjantów na kilka dni przed świętami

Prawdziwie świąteczny nastrój zapanował dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Traugutta, a wszystko za sprawą niezwykłych gości. Rodzeństwo Oliwia, Konrad i 5-letnia Nadia, bo o nich mowa – wychowankowie Domu Dziecka „Przyjazny Dom”, odwiedzili policjantów na kilka dni przed świętami.

Małych gości oraz ich opiekunki, nazywane pieszczotliwie ciociami ugościł Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura oraz Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Robert Kozak.

Jak na święta Bożego Narodzenia przystało było ciepła atmosfera,  prezenty oraz mnóstwo radości. Dzieci otrzymały od policjantów „bezpieczne gadżety” czyli kamizelki, opaski i odblaskowe przypinki, które zapewnią im ochronę podczas poruszania się w drodze do szkoły. One same zrewanżowały się stróżom prawa, przynosząc własnoręcznie zrobione stroiki świąteczne. Obiecały też, że niedługo znowu odwiedzą policjantów, a oni zapowiedzieli swoją wizytę w domu dziecka.

Dodajmy, że to nie pierwsza wizyta podopiecznych „Przyjaznego Domu” w tarnowskiej komendzie. Od kilku lat policjanci współpracują z placówką, a dzieci przed każdymi świętami odwiedzają komendą i są obdarowywane prezentami.

Nadia, Oliwia i Konrad są wychowankami Domu Dziecka „Przyjazny Dom” przy ul. Gruntowej 9a. To placówka opiekuńczo-wychowawcza typu socjalizacyjnego funkcjonująca w Tarnowie od 1958 roku, początkowo jako Dom Małego Dziecka, zapewniający opiekę dzieciom do trzeciego roku życia, następnie Dom Dziecka nr 2, a obecnie placówka opiekuńczo-wychowawcza, w której przebywają dzieci do 18 roku życia (lub w przypadku kontynuowania nauki - do 25 roku życia).

„Przyjazny Dom” zapewnia m.in. opiekę rodzeństwom z rodzin wielodzietnych oraz dzieciom niepełnosprawnym. Działa w systemie rodzynkowym, co oznacza, że dzieci tak jak w rodzinie wielodzietnej wspólnie bawią się, rosną i uczą samodzielności. Wspólnie z wychowawcami gotują, pieką ciasta i przygotowują świąteczne uroczystości. Misją placówki jest poszukiwanie rodzin zastępczych, a w dalszej kolejności adopcyjnych dla dzieci, które nie mają możliwości powrotu do rodziny naturalnej