Mundurowy turniej siatkarski w ramach kampanii „Biała Wstążka”

Mundurowy turniej siatkarski w ramach kampanii „Biała Wstążka”

Już po raz szósty Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie na hali sportowej TOSIR w Tarnowie przy ul. Krupniczej zorganizował turniej siatkarski służb mundurowych. W tym roku najlepsi okazali się policjanci garnizonu tarnowskiego pokonując zawodników straży pożarnej i straży miejskiej z Tarnowa.

Wczoraj w ramach kampanii, w hali sportowej TOSiR przy ulicy Krupniczej rozegrano VI edycję turnieju siatkarskiego służb mundurowych. Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, w składzie mł. asp. Krzysztof Nicieja, mł. asp. Siedlecki Konrad, sierż. sztab. Krzysztof Winkowski, sierż. Łukasz Łata, sierż. Wójcik Paweł, st. post. Kamil Dydo, pokonując strażaków i strażników miejskich 3:0, wywalczyła pierwsze miejsce. Choć wygrana bardzo nas cieszy, to nie ona była wczoraj najważniejsza. Wszyscy mundurowi biorący udział w turnieju, wyrazili swój sprzeciwu wobec przemocy, a także promowali ideę „fair play” na boisku i poza nim.

Tegoroczna akcja, odbywająca się pod hasłem „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w swej godności i w swych prawach”, poświęcona jest osobom niepełnosprawnym, narażonym na dyskryminację, poniżające traktowanie i przemoc ze strony najbliższych. Jej ambasadorami zostali mistrzowie świata w lekkoatletyce, medaliści igrzysk paraolimpijskich i Mistrzostw Europy - Marzena Zięba, Joanna Mazur i Michał Derus z Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start”.

Dodajmy, że w najbliższy poniedziałek, w Sali Lustrzanej w Tarnowie nastąpi oficjalne otwarcie kampanii „Biała Wstążka”, która jest kolejnym sposobem zwrócenia uwagi społeczeństwa na zjawisko przemocy i zachęcenie do niepozostawania obojętnym wobec tego problemu.