Jubileusz Duszpasterstwa w Diecezji Tarnowskiej

Jubileusz Duszpasterstwa w Diecezji Tarnowskiej

17 grudnia 2017 roku to szczególny dzień dla tarnowskich policjantów. Obchodziliśmy swój kolejny 27 jubileusz Duszpasterstwa w Diecezji Tarnowskiej. Obchody jubileuszowe rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą w Kościele Świętego Krzyża i Świętego Filipa z Neri w Tarnowie, której przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Stanisław Salaterski.

Mieszkańcy Tarnowa, parafianie kościoła Świętego Krzyża i Świętego Filipa z Neri byli świadkami tej ważnej dla nas chwili. Tego roku podniosłości uroczystości dodały poczty sztandarowe wystawione przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie (sztandar Rodziny Policyjnej 1939), Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Bochni i Gorlicach oraz Kompania Honorowa Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod dowództwem mł. asp. Łukasza Białego. Policjanci w odświętnych mundurach, wśród których nie zabrakło Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusza Dymury oraz jego zastępców mł. insp. Witolda Ślęzaka i kom. Marcina Saka. W uroczystości wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta oraz generał w stanie spoczynku Józef Jedynak. Do Tarnowa przyjechali również komendanci komend miejskich i powiatowych Policji diecezji tarnowskiej oraz przedstawiciele służb mundurowych województwa małopolskiego i podkarpackiego. Obecni byli parlamentarzyści ziemi tarnowskiej, przedstawiciele samorządów miasta i gminy Tarnów jak również powiatu tarnowskiego. Tej uroczystej Mszy Świętej przewodniczył biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Stanisław Salaterski, a celebrował ks. prof. Stanisław Sojka – Diecezjalny Duszpasterz i Kapelan Policji w Tarnowie.

Po Mszy Świętej policjanci oraz zaproszeni goście spotkali się na plebanii kościoła gdzie przy kolędach połamano się opłatkiem składając sobie życzenia spokojnych i wesołych zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2018 Roku.