III Mundurowy Dzień Dziecka w Skrzyszowie

III Mundurowy Dzień Dziecka w Skrzyszowie

Kolejne już trzecie spotkanie z mundurowymi różnych formacji zgromadziło na obiektach sportowych w Skrzyszowie młodzież, dorosłych ale przede wszystkim dzieci. 3 czerwca br. to III Mundurowy Dzień Dziecka zorganizowany dla wspólnej zabawy.

Tegorocznemu wydarzeniu w pięknej atmosferze, słonecznej pogodzie towarzyszyli mundurowi, którzy prezentowali swoje umiejętności oraz wyposażenie licznie zgromadzonym dzieciom. Zainteresowanie III Mundurowym Dniem Dziecka w Skrzyszowie okazało się bardzo duże. W godzinach popołudniowych grupa rekonstrukcyjna specjalnej jednostki wojskowej przeprowadziła pokaz uwolnienia zakładnika. Prezentacja bojowego pojazdy BRDM oraz jednostki STRZELEC była największą atrakcja tego dnia.

Ponadto można było zobaczyć sprzęt bojowy Straży Pożarnej, Policji, codzienne oraz specjalne wyposażenia funkcjonariuszy różnych służb mundurowych służących na co dzień do ochrony obywateli.

Tego dnia dzieci chętnie zaglądały do środka wozów bojowych, więźniarek, radiowozów. Przymierzały kaski, hełmy. Najmłodsze wyśmienicie bawiły się wraz z policjantkami Wydziału Prewencji KMP w Tarnowie, które organizowały gry edukacyjne, konkursy oraz zabawy. Strażacy natomiast wykorzystując słoneczną pogodę pokazali możliwości ręcznych pomp wodnych oraz sprężarek w samochodach strażackich urządzając kąpiel wszystkim dzieciom, które bardzo chętnie korzystały z tych atrakcji.

Nie mogło zabraknąć pokazu współdziałania służb ratowniczych na drodze w symulowanym wypadku oraz gaszenia płonącego pojazdu.

Dla zmęczonych były ciepłe kiełbaski, napoje oraz wyśmienite lody. Pokazy, konkursy, gry i zabawy trwały do wieczora.

Organizatorom w szczególności asp. sztab. Łukaszowi Grzebieniowskiemu z Posterunku Policji w Skrzyszowie i uczestnikom III Mundurowego Dnia Dziecka dziękujemy. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie za rok.