„Znicz 2018” w Tarnowie - podsumowanie

„Znicz 2018” w Tarnowie - podsumowanie

W ciągu 5 dni działań „ZNICZ 2018” w Tarnowie i powiecie tarnowskim miało miejsce 3 wypadki drogowe, w których jedna osoba poniosła śmierć, a 2 osoby zostało ranne. Tarnowska drogówka odnotowała w sumie 27 kolizji, zatrzymano aż 22 nietrzeźwych użytkowników dróg.

Tarnowscy policjanci podsumowali tegoroczną Akcję Znicz, która rozpoczęła się 31.10 i trwała do 4.11. W czasie tych kilku dni zaistniało trzy wypadki drogowe, w których niestety jedna osoba poniosła śmierć, a dwie zostały ranne. Jak się okazało tym razem najtrudniejszy był 1 listopada, dzień „Wszystkich Świętych”. W tym dniu miało miejsce 2 wypadki. To najtragiczniejsze zdarzenia miało miejsce w nocy około godziny 21 w Radłowie. Na łuku drogi 33-letni kierowca nie zapanował nad swoim samochodem i doprowadził do dachowania. W wypadku tym zginął 32-letni tarnowianin.

W tym samy dniu tylko, że w godzinach rannych dochodzi, jak się okazało do kolizji drogowej na tarnowskim odcinku autostrady w rejonie węzła Brzesko. Utrudnienia w tym miejscu trwały kilka godzin. Kolejne zdarzenie autostradowe to zjechanie do rowu pojazdu kolumny wojsk amerykańskich i kolejne kilkudziesięciominutowe zwężenie tym razem na wysokości węzła Tarnów-Centrum. W tym dniu policjanci ruchu drogowego zarejestrowali pirata, który około godziny 21, swoim audi pędził tarnowskim odcinkiem autostrady z prędkością 204 km/h

Wszystkie wypadki drogowe zostaną wyjaśnione w postępowaniach, jakie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.

Ponadto tarnowska „drogówka” odnotowała w sumie 27 kolizji. Zatrzymano 22 nietrzeźwych kierujących, z których trzech prowadziło pojazd mechaniczny. W tegoroczną akcję zaangażowanych było 371 policjantów, z czego 178 tylko z ruchu drogowego. Pomagały nam inne służby mundurowe takie jak: Straż Miejska, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego. W tym dniu nie mogło zabraknąć uczniów klas policyjnych gromnickiego i tarnowskiego liceum.

W Akcji Znicz 2017 trwającej 7 dni (27.10-4.11.2017 roku) tarnowscy policjanci odnotowali w sumie 5 wypadków, w których nie było ofiar śmiertelnych, a 7 osób zostało rannych. W tym okresie miało miejsce 48 kolizji drogowych. Zatrzymano 21 nietrzeźwych kierujących, z czego 10 prowadziło pojazd mechaniczny.