„Znicz 2018” w Tarnowie – pierwsze podsumowania

„Znicz 2018” w Tarnowie – pierwsze podsumowania

Policjanci tarnowskiej drogówki byli obecni na wszystkich nekropoliach miasta i powiatu. Niestety pierwsze dni akcji „ZNICZ 2018” przyniosły pierwszą śmiertelną ofiarę. Jedźmy ostrożnie na miejsce, nie na czas!

W tym roku akcja znicz rozpoczęła się 31.10 i zakończy się w niedzielę 4.11.2018 roku. Niestety już dziś wiemy, że w tych dniach na drogach powiatu tarnowskiego zginęła jedna osoba. W czwartek (1.11.) tuż przed godziną 21 w Radłowie, 33-letni kierowca jadący niebieską A3-ką, na łagodnym łuku drogi doprowadził do dachowania pojazdu. Pasażer, 32-letni mieszkaniec Tarnowa zabrany z miejsca wypadku do tarnowskiego szpitala, pomimo starań lekarzy nie przeżył. Kierowca był trzeźwy i nie odniósł większych obrażeń. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnią policjanci tarnowskiej komendy policji.

W dzień Wszystkich Świętych miał miejsce jeszcze jeden wypadek drogowy tym razem z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. W tym przypadku pieszy doznał obrażeń ciała, które nie zagrażają jego życiu.

Ponadto w tym okresie policjanci tarnowskiej drogówki odnotowali w sumie 14 kolizji drogowych, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców oraz odebrali 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Niebezpiecznie było również na tarnowskim odcinku autostrady A4. Rano (1.11) tuż przed Brzeskiem na nitce w kierunku Tarnowa zderzyły się dwa samochody osobowe. Tu skończyło się na uszkodzeniach pojazdów, a policjanci zakwalifikowali to jako kolizję drogową. Natomiast do niecodziennej sytuacji doszło tuż przed węzłem Tarnów Centrum. Pojazd kolumny wojskowej sił amerykańskich uległ awarii i wjechał do przydrożnego rowu. Na pomoc ruszyła Żandarmeria Wojskowa oraz służba obsługi autostrady. Po kilkudziesięciu minutach pojazd ponownie wrócił na drogę i kolumna ruszyła dalej w stronę Rzeszowa. Utrudnienia na tych odcinkach spowodowały chwilowe utrudnienia w ruchu.
Natomiast późnym wieczorem pomiędzy węzłami Tarnów-Zachód, a Tarnów-Centrum policjanci tarnowskiej drogówki zatrzymali pirata drogowego, który pędził autostradą w kierunku Rzeszowa ze średnią prędkością 204 km/h. Zatrzymany mężczyzna to obywatel Niemiec, który otrzymał mandat w wysokości 500 złotych.

Przed nami jeszcze kilka dni „AKCJI ZNICZ 2018” – apelujemy o ostrożną jazdę. Pamiętaj, jedziesz do celu, nie na czas!!!