Zakręcona niedziela w Wojniczu z mottem przewodnim „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Zakręcona niedziela w Wojniczu z mottem przewodnim „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Na szkolno-sportowych obiektach Wojnicza odbył się Maraton Rowerowy „CYKLOKARPATY”. Organizatorami tego wydarzenie był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miejski, GOK Wojnicz oraz tarnowska Policja, którzy przygotowali dla blisko siedmiuset uczestników kolarstwa i ich rodzin szereg atrakcji.

Policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie nadkom. Wojciech Chechelski i st. asp. Marek Piwowarski wraz ze słynnym „inspektorem Wawelkiem” przeprowadzili przy wsparciu Wydziału Prewencji w Tarnowie działania informacyjne dotyczące poprawy bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym i szkolnym. Pogadanki z rodzicami i dziećmi na temat mogących wystąpić zagrożeń w okresie letnim wzbudzały ciekawość i duże zainteresowanie. Rozdano dziesiątki ulotek informacyjnych, edukacyjnych broszur i elementów poprawiających bezpieczeństwo. Najmłodsi mogli przymierzyć prawdziwe policyjne kamizelki taktyczne oraz zapoznać się z wyposażeniem policjanta pilnującego ładu i porządku publicznego. Starsi korzystali z okazji, aby porozmawiać i wyjaśnić przepisy prawa.

Wydział Ruchu Drogowego w Tarnowie w składzie asp. szt. Łukasz Bień, st. sierż. Marek Bachara i post. Przemysław Szczupak przy wsparciu Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, przygotowali konkurencję sprawnościową dla najmłodszych. Na boisku sportowym Szkoły Podstawowej w Wojniczu przeprowadzono rywalizację na specjalnym rowerowym torze przeszkód. Dzieciaki mogły sprawdzić swoje umiejętności. Zawodnicy, którzy wzięli udział potwierdzili, iż każdy musi dużo trenować nad swoimi umiejętnościami jazdy, aby bezpiecznie poruszać się na drogach publicznych. Najmłodsi mogli na żywo sprawdzić, że kask, ochraniacze oraz prawidłowe przygotowanie roweru do jazdy jest podstawą, by cało i bezpiecznie wrócić do domu.

W terenie dróg przylegających m.in. do trasy wyścigu nadzór sprawowali sierż. szt. Łukasz Zajac i st. sierż. Sebastian Lany, a zabezpieczenie na trasie i porządek na miejscu imprezy zapewnili strażacy m.in. z OSP Zakrzów, OSP Wojnicz, OSP Grabno, OSP Wielka Wieś oraz ratownicy medyczni. Wszyscy uczestnicy weekendowego, wojnickiego pikniku mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. W części popołudniowej imprezy, deszcz nie oszczędził przybyłych. Tym samym ulewa spowodowała jeszcze lepszą, wesoła integrację pod namiotami. Rodziny, które przybyły na niecodzienna imprezę z dalekich zakątków Polski oraz zawodnicy z zagranicy na pewno mile będą wspominać szereg spotkań z tarnowskimi, wojnickimi i krakowskimi policjantami. Nad całością organizacji m.in. zajęć dla dzieci z policjantami czuwała wicedyrektor Magdalena Sakowska. Wiceprezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Wojniczu Wiesław Solak, potwierdził bardzo dobre przygotowanie zabezpieczenia i strażaków z Gminy Wojnicz. Zachwytu z organizacji nie ukrywał m.in. Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk - który objął patronatem Maraton MTB, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, a także sami organizatorzy, którzy mieli ręce pełne roboty m.in. Robert Wróbel, Paweł Koczanowski, którzy wzorowo współpracowali z policjantami zapewniając bezpieczeństwo na wysokim poziomie.