Wojniccy policjanci w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”

Wojniccy policjanci w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”

Miniony weekend był wyśmienitą okazją aby wspólnie z uczestnikami Maratonu Rowerowego „CYKLOKARPATY” przypomnieć najmłodszym o bezpieczeństwie zarówno podczas wycieczek rowerowych jak również na wodą.

Pracowita lipcowa niedziela dla policjantów z Komisariatu Policji w Wojniczu była okazją do spotkań z całymi rodzinami przybyłymi na ogólnopolski Maraton Rowerowy „CYKLOKARPATY”. Na terenie Gminy Wojnicz i Zakliczyn jest bardzo dużo cieków wodnych. Sporo wakacyjnych wyjazdów jest w właśnie w kierunku rzeki Dunajec i wyrobisk pożwirowych. To tutaj właśnie wojniccy policjanci, szczególnie w okresie wakacyjnym mają wzmożone patrole. Okoliczne niestrzeżone kąpieliska zagrożenia związane z szeregiem zdarzeń prowadzących do utraty zdrowia, a nawet życia. Początek wakacyjnego wypoczynku i pierwszy w naszym regionie przypadek utonięcia w związku z nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Przy okazji spotkań z cyklistami asp. Adam Kula i st. sierż. Kamil Twardowski mieli okazję przypomnieć i przestrzec o zagrożeniach występujących nad wodą i terenach przybrzeżnych. Podczas kontaktów z młodzieżą rozdawano ulotki z ważnymi ostrzeżeniami dla wypoczywających nad wodą oraz omawiano przepisy jakie muszą być zachowane nad wodą. Dla zainteresowanych policjanci przeprowadzili pokaz i omówili użycie sprzętu do ratowania życia ludzkiego nad wodą. Przypomniano o czujności i zachowanie baczności, gdy napotkamy nad wodą nieznane i budzące niepokój znaleziska. Już w tym roku nad rzekami naszego regionu znaleziono granat i karabin z czasów wojennych.