Weekend andrzejkowy na drogach Tarnowa i regionu

Weekend andrzejkowy na drogach Tarnowa i regionu

Miniony tydzień na drogach garnizonu tarnowskiego to trzy wypadki drogowe, w których trzy osoby zostały ranne, 55 kolizji drogowych, 12 nietrzeźwych kierowców i 10 zatrzymanych blankietów prawa jazdy.

Warunku drogowe z pewnością nie sprzyjają kierowcom. Mżawka, mgły, lokalne przymrozki powodują trudne warunki dla codziennych użytkowników dróg. Wsiadając do samochodu, przygotujmy go jazdy. Zdejmijmy warstwę szronu z szyb, wymieńmy już płyn w spryskiwaczu na zimowy. Zdecydowanie zalecamy wymianę opon na zimowe, a przede wszystkim zmniejszy prędkość i dostosujmy ją do panujących, trudnych warunków drogowych.

W ubiegłym tygodniu, tarnowska drogówka likwidowała skutki groźnie wyglądającego wypadku drogowego, który miał miejsce w sobotnie popołudnie w Tarnowie na skrzyżowaniu ulicy Błonie z ul. Nowodąbrowską. Około godziny 17.30 kierująca audi, 26-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego skręcając w lewo w ulicę Nowodąbrowską, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej od strony krzyskiego cmentarza, 32-letniej kierującej toyotą. W wyniku zderzenia ucierpiał pasażer audi, który z obrażeniami głowy trafił do tarnowskiego szpitala. Okoliczności tego zdarzenia zostaną wyjaśnione w ramach prowadzonego postępowania przez policjantów tarnowskiej komendy.

Zdarzenia, jakie zostały odnotowane w policyjnych rejestrach to w sumie trzy wypadki drogowe, w których ucierpiały trzy osoby. Ponadto duża ilość kolizji drogowych w ciągu całego tygodnia odnotowano ich 55, a tylko w weekend dziewięć. Tarnowska policja w ubiegłym tygodniu zatrzymała 12 nietrzeźwych kierowców, zatrzymano w tym czasie 10 blankietów prawa jazdy.

Pieszych uczulamy do noszenia odblasków nawet w terenie zabudowanym w miejscach nieoświetlonych.