Tarnowscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy XXVI WOŚP

Tarnowscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy XXVI WOŚP

Tarnowscy policjanci spotkali się z wolontariuszami, którzy już w najbliższą niedzielę będą kwestować w ramach XXVI finału WOŚP. Mundurowi poinstruowali młodych ludzi jak postępować, by uniknąć zagrożeń. Funkcjonariusze tego dnia będą czuwać nad ich bezpieczeństwem.

Policjanci z Wydziału Sztab tarnowskiej komendy Policji uczestniczyli w spotkaniu, które odbyło się w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Mundurowi udzielili wolontariuszom instruktażu, jak kwestować i jakimi zasadami się kierować. Podczas niedzielnego finału funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem nie tylko wolontariuszy, ale też uczestników okolicznościowych imprez, które będą odbywały się na terenie powiatu miasta i powiatu tarnowskiego.

Kilka cennych wskazówek dla wolontariuszy:

Pamiętaj o bezpieczeństwie! Chodź zawsze w towarzystwie innego wolontariusza i omijaj miejsca, które mogą zagrażać Twojemu bezpieczeństwu.
Nie prowadźcie zbiórek w miejscach słabo uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które uznawane są za niebezpieczne. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej i koniecznie musi być w niej osoba pełnoletnia.
Zadbaj o kontakt! Weź ze sobą telefon komórkowy, dzięki któremu będziesz mógł komunikować się ze sztabem.
Nie dyskutuj z niezainteresowanymi! Jeśli ktoś nie chce wrzucić pieniędzy do puszki - nie nalegaj!
Pilnuj swojej puszki! Pod żadnym pozorem nie przekazuj swojej puszki obcej osobie. Nawet najsympatyczniejsi ludzie mogą okazać się złodziejami!
Jeśli czujesz się zagrożony, znajdziesz się w trudnej sytuacji nie broń puszki za wszelka cenę. Twoje zdrowie i życie jest najważniejsze. Poinformuj Policję pod numer alarmowy 997.
Proś o pomoc! W dniu zbiórki w mieście oraz powiecie będzie więcej policjantów niż w zwykły dzień.