Śpiesz się powoli

Śpiesz się powoli

Brawura, brak wyobraźni, lekkomyślność skutkowały tym razem rozbiciem swojego samochodu, ogrodzenia oraz potrąceniem właścicielki na jej własnej posesji.

O bardzo dużym szczęściu może mówić 70-letnia mieszkanka Rzepiennika. Wczoraj tuż przed jedenastą w południe na swojej posesji została potrącona przez „pirata drogowego”. Na szczęście obrażenie jakich doznała są powierzchowne i nie zagrażające życiu. Droga wojewódzka 980, to kręta, równa, asfaltowa droga. To właśnie tą drogą przed południem 45-letni mieszkaniec Tarnowa nie zważając na przepisy ruchu drogowego, wyprzedzał inne pojazdy na łuku drogi i podwójnej linii ciągłej. Jego brawurowa jazda skończyła się na posesji siedemdziesięciolatki, którą potrącił, gdy stała za swoim ogrodzeniem. Kobieta został przewrócona i mocno się poobijała, nie doznała żadnych złamań. Jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Kierowca stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje tarnowski sąd.

W dalszym ciągu apelujemy o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych, wyobraźnię oraz zachowanie podstawowych zasad prawa o ruchu drogowym.