Rehabilitacja Julki Więcek od dziś ma rzeczywisty wymiar!

Rehabilitacja Julki Więcek od dziś ma rzeczywisty wymiar!

W niedzielę zakończył się IV turniej tarnowskich policjantów połączony ze zbiórką funduszy na rzecz Julki Więcek – córki tarnowskiego policjanta. Zebrana suma jest imponująca!

Przyszedł czas na otwarcie puszek PCK, do których darczyńcy w ostatnim czasie wrzucali fundusze na pomoc dla Julki. Zbiórka ta była możliwa dzięki akcji pn. „Polski Czerwony Krzyż dla potrzebujących – godne dzieciństwo” Zarządu Głównego PCK.
Dzisiaj (13.02.2020 roku) w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie w obecności jego pracowników, a także przedstawicieli ZT NSZZP przy KMP w Tarnowie, prezesa Klubu HDK PCK przy KMP w Tarnowie i oczywiście taty Julki – Mariusza Więcka, miało miejsce przeliczenie zebranych pieniędzy. Wszystkich zaskoczyła zebrana kwota. Tym razem ludzie dobrego serca, którym nie jest obojętny los Julki przyczynili się do zebrania kwoty 22.817,45 PLN, w tym 15.200 z samej licytacji. Została ona przekazana Mariuszowi Więcek na leczenie, opiekę i rehabilitację córki.

Przypomnijmy,

w miniona niedzielę (9.02.2020 r.) w hali sportowej Arena Jaskółka w Tarnowie Mościcach odbył się Turniej piłki nożnej halowej o Puchar Przewodniczącego ZT NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Była to już IV edycję turnieju, który został objęty honorowym patronatem przez Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie insp. Mariusza Dymurę. Wzięło w nim udział 10 reprezentacji komend policji z województwa małopolskiego. Swoje drużyny wystawiły: KMP Tarnów, KMP Kraków, KMP Nowy Sącz, KPP Oświęcim, KPP Bochnia, KPP Brzesko, OPP Kraków, KPP Sucha Beskidzka Wydział Konwojowy KWP w Krakowie oraz KPP Kraków.

Zaciętą rywalizację wygrała drużyna KMP Nowy Sącz, na drugim miejscu uplasowali się policjanci z tarnowskiego garnizonu, a trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja KPP Kraków.

Tym razem policjanci i pracownicy cywilni garnizonu małopolskiego zjednoczyli siły, aby ich sportowa rywalizacja przyniosła pomoc chorej Julce – córce tarnowskiego stróża prawa. Dziewczynka urodziła się z wieloma wadami wrodzonymi i wymaga stałej i kosztownej opieki i rehabilitacji. Turniej w związku z charytatywną zbiórką pieniędzy współorganizował Polski Czerwony Krzyż – Oddział Rejonowy w Tarnowie w ramach akcji pn. „Polski Czerwony Krzyż dla potrzebujących – godne dzieciństwo” Zarządu Głównego PCK. Oprócz tego partnerami projektu były lokalne samorządy, a wsparcia i pomocy udzielili Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela, a także lokalne firmy i przedsiębiorstwa. Ideę sportowej rywalizacji połączonej z niesieniem pomocy małej Julce Więcek rozpowszechnili lokalni patroni medialni.

Kolejny raz okazało się, że w grupie siła i razem możemy więcej!

Dziękujemy wszystkim, którzy chociażby najmniejszym gestem przyczynili się do tego sukcesu. Jednocześnie wierzymy, że nie był to jednorazowy odruch serca – Julka cały czas potrzebuje wsparcia. Każdy, kto zechce pomóc, może przekazać 1%podatku wpisują w zeznanie podatkowe nr KRS 0000037904, podając w informacji uzupełniającej 32427 Więcek Julia.

Pomagajmy, bo dobro powraca!

Loading Video...