Powiesiła się na ogrodzeniu

Powiesiła się na ogrodzeniu

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotnie popołudnie w Gosławicach. Nietrzeźwy kierowca przewożąc 6 osób, w tym pięcioro dzieci wjechał w betonowe ogrodzenie. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

O dużym szczęściu może mówić kierowca Opla Zafiry, który w sobotnie popołudnie powiesił swoje auto na ogrodzeniu posesji w Gosławicach. Dwudziestoośmioletnia kobieta mieszkanka Tarnowa w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (ulewnym deszczu) na wąskiej drodze wpadła w poślizg, zjechała z drogi i uderzyła w ogrodzenie posesji, ścięła betonowe słupki i zawinęła się w metalową siatkę. Przybyły na miejsce patrol Policji ustalił przebieg zdarzenia oraz osoby biorące w nim udział. Jak się okazało kierowca w wydmuchiwany powietrzu miała niecałe 0,5 promila. W stanie po użyciu alkoholu prowadziła samochód, w którym przewoziła 6 osób, w tym pięcioro dzieci w wieku 2, 6, 9, 11 i 17 lat. Nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Wszystkie osoby zostały przebadane przez lekarza pogotowia ratunkowego, który przybył na miejsce.

Kobieta straciła prawo jazdy, a dodatkowo odpowie za naruszenie artykułu 87 § 1 kodeksu wykroczeń. W tym przypadku kierowca musi się liczyć z karą aresztu, karą grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów.