Policjanci zatrzymali dealerów narkotykowych

Policjanci zatrzymali dealerów narkotykowych

Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zatrzymali w Tarnowie dwie osoby, które na terenie miasta rozprowadzały narkotyki. Zabezpieczono marihuanę, haszysz, amfetaminę, tabletki MDM na łączną kwotę ponad 40 tysięcy złotych oraz prawie 30 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Na przełomie czerwca i lipca br. realizując zadania własne policjanci Wydziału do Walki z przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 27 lat – mieszkańców powiatu tarnowskiego. Podczas przeszukań w miejscach ich zamieszkania policjanci ujawnili ponad 450 gram marihuany o wartości ponad 13 tys. złotych, 200 gram amfetaminy o wartości 6.000 złotych oraz ponad 1200 tabletek ekstazy o wartości ponad 24 tys. złotych. Dodatkowo w jednym z mieszkań ujawniono prawie 30 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku sięga kwoty ponad 25 tysięcy złotych.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, gdzie usłyszeli zarzuty określone w artykułach 55 § 3 i 56 § 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Następnie zostali oni doprowadzeni do tarnowskiego sądu, który zastosował wobec nich środki izolacyjne w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Tarnowie. Za naruszenie wymienionych przepisów ustawy grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.