Policjanci z Tarnowa na „biało-czerwonym” dniu otwartym szkoły w Gromniku

Policjanci z Tarnowa na „biało-czerwonym” dniu otwartym szkoły w Gromniku

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku, w którym funkcjonują klasy o profilu policyjnym zorganizowała w oryginalny sposób Dzień Otwarty Szkoły.

Dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, motywem przewodnim wydarzenia były w tym dniu kolory biały i czerwony.  

Ponad 300 gimnazjalistów ze szkół powiatu tarnowskiego i sąsiednich powiatów miało okazję wziąć udział w atrakcjach zorganizowanych przez gospodarzy wydarzeniach. Imprezę rozpoczął reprezentacyjny polski taniec narodowy – polonez, który odtańczyło 100 par.  

Gimnazjaliści mieli także możliwość wziąć udział w pokazie musztry policyjnej oraz samoobrony, realizowanych w ramach zajęć policyjnych w szkole.

W tym ważnym dla gromnickiej szkoły wydarzeniu wzięli udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, od wielu lat ściśle współpracujący z placówką.

Zaprezentowali oni wyposażenie służbowe jakim posługują się policjanci podczas służby, w tym także pododdział antyterrorystyczny oraz chętnie odpowiadali na zadawane przez młodzież pytania dotyczące służby w Policji i warunków przyjęcia do niej.

O swoich zainteresowaniach zawodowych uczniowie mogli porozmawiać również z obecnymi na miejscu przedstawicielami innych służb mundurowych - straż granicznej, wojska i straży pożarnej.