Podsumowanie weekendu, niebezpiecznie na drogach powiatu tarnowskiego

Podsumowanie weekendu, niebezpiecznie na drogach powiatu tarnowskiego

Ciepły weekend sprzyjał wyjazdom i wycieczkom w regionie tarnowskim. Niestety trzy wypadki odnotowali policjanci WRD KMP Tarnów, a kolejne czwarte w Tuchowie zakończyło się jedynie kolizją.

Do kilku groźnych zdarzeń drogowych doszło w ubiegły weekend na drogach garnizonu tarnowskiego. Najbardziej tragiczny w skutkach miał miejsce w Szczepanowicach. W sobotnie popołudnie 8 lipca 2017 roku kierujący samochodem Volkswagen Golf, 57-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego z niewyjaśnionych przyczyn najechał na prawidłowo jadącą rowerzystkę, 23-letnią mieszkankę Krakowa. Kobieta w stanie nieprzytomny, z rozległymi obrażeniami wewnętrznymi została przewieziona karetką pogotowia ratunkowego do tarnowskiego szpitala. Mężczyzna trzeźwy. Postępowanie w sprawie wypadku drogowego prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Kolejny wypadek ma miejsce w Sanoce k/ Żabna. Samochód osobowy Honda kierowany przez 21-latka przejechał przez leżącego na drodze mężczyznę. Poszkodowany ze złamaniami kości biodrowej został przewieziony do tarnowskiego szpitala. Obaj mężczyźni trzeźwi. Okoliczności tego zdarzenia bada specjalista do spraw wypadków tarnowskiej komendy Policji.

Bardzo groźnie wyglądające zdarzenie drogowe ma miejsce w Tuchowie. 21-letnia kierująca samochodem osobowym wymusiła pierwszeństwo przejazdu na motocykliście. Ten aby uniknąć kolizji przewraca swój motocykl, a kierowca upada na asfalt. Bezwładna maszyna uderza w krawężnik i przechodzącego w tym czasie pieszego. 60-letni mieszkaniec Tuchowa zostaje lekko ranny. Pracujący na miejscu ratownicy medyczni oraz policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizję drogową. Pieszy po zaopatrzeniu medycznym mógł wrócić do miejsca zamieszkania. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym oraz dopisał do swojego statusu kierowcy 6 punktów karnych.

Nie mniej groźny wypadek miał miejsce w Ładnej k/ Tarnowa. W dniu 9.07.2017 roku około godziny 13.00 na drodze krajowej DK94 za salonem Renault w kierunku Tarnowa kierujący samochodem Honda został zmuszony do gwałtownego hamowania i zmiany pasa ruchu przez innego kierującego co spowodowało, że wjechał do rowu melioracyjnego. W wyniku kolizji kierowca doznał złamania kręgosłupa. W stanie ciężkim trafił to szpitala. I w tym przypadku tarnowscy policjanci badają okoliczności zdarzenia.