Ostatni tydzień na drogach regionu

Ostatni tydzień na drogach regionu

Ostatni tydzień w Tarnowie i regionie to sześć wypadków, w których sześć osób odniosło obrażenia. Policjanci odnotowali ponadto 39 kolizji i aż 28 nietrzeźwych kierowców.

Wypadki jakie miały miejsce w ubiegłym tygodniu zdominowane zostały przez użytkowników jednośladów. W dwóch przypadkach kierujący motocyklami uczestniczyli w kolizjach z kierowcami samochód osobowych.

W Tarnowie (31.07) przed południem na ulicy Mościckiego kierujący oplem nie upewnił się co do możliwości włączenia się do ruchu i doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Kierowca opla stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów, natomiast motocyklista przewieziony do tarnowskiego szpitala, po udzieleniu pierwszej pomocy został zwolniony do domu. Podobne zdarzenie miało miejsce w Wojniczu (3.08) w godzinach popołudniowych kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który w wyniku uderzenia doznał obrażeń nogi. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kolejny wypadek miał miejsce w Tarnowie na ulicy Narutowicza. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący samochodem osobowym potrącił 76-letnią kobietę, która w wyniku uderzenia złamała nogę. Kierujący osobówką stracił uprawnienia do prowadzenia, a okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnią policjanci w prowadzonym postępowaniu.

W ubiegłym tygodniu tarnowska drogówka zarejestrowała w sumie sześć wypadków drogowy, w których sześć osób odniosło obrażenia. Zarejestrowano 39 kolizji, udaremniono dalszej jazdy 28 nietrzeźwym użytkownikom dróg, a 11 kierowców utraciło uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ubiegły miesiąc okazał się zdecydowanie bezpieczniejszy od analogicznego okresu ubiegłego roku. W tym roku w lipcu zarejestrowano jedynie 10 wypadków drogowych, to jest o 13 wypadków mniej. W tym samym okresie zatrzymano 104 nietrzeźwych kierowców, o 6 więcej niż w zeszłym roku.