O bezpieczeństwie w Gemini Park Tarnów na Dzień Kobiet – akcja edukacyjna tarnowskiej Policji

O bezpieczeństwie w Gemini Park Tarnów na Dzień Kobiet – akcja edukacyjna tarnowskiej Policji

Tegoroczny Dzień Kobiet w Gemini Park Tarnów przebiegał w wyjątkowej atmosferze. Na odwiedzających centrum handlowe czekało dużo uśmiechu i dobrego nastroju, a dla Pań aż 1000 kwiatów oraz najlepsze życzenia. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, wspólnie z Państwową Strażą Pożarną, edukowali, a także informowali klientów centrum handlowego o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Akcja informacyjna została przygotowana i zrealizowana przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji tarnowskiej Policji i miała na celu edukację, ale przede wszystkim prewencję w sytuacjach niebezpiecznych, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych.

Kampania społeczna dotycząca przede wszystkim seniorów i ich bezpieczeństwa na drodze, w Internecie oraz w sytuacjach wymuszeń i oszustw, była dodatkowo wzmocniona przez ulotki opisujące sytuacje i zagrożenia. Funkcjonariusze informowali klientów w ramach akcji: „Seniorze, bądź świadomy, nie daj się okraść”, „Bezpieczeństwo na drodze” oraz „Bezpieczeństwo w Internecie”. Podczas wizyty w tarnowskim Gemini Park policjanci odbyli wiele rozmów, dzieląc się swoją wiedzą, ale również przyjmując propozycje i interwencje mieszkańców.

Celem akcji informacyjnej było zwiększenie świadomości społecznej, wśród mieszkańców Tarnowa i odwiedzających Centrum Handlowego. Dodatkowym i miłym akcentem były życzenia oraz obdarowywanie klientek Gemini Park kwiatami, z okazji ich święta – 8 marca.