Kręci mnie bezpieczeństwo – Małopolska na rowerze

Kręci mnie bezpieczeństwo – Małopolska na rowerze

Ogólnopolska kampania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nabiera coraz większego rozmachu. Tarnowscy policjanci promują bezpieczne zachowanie zarówno na drogach jak i wodzie.

W niedzielę 9 lipca policjanci z tarnowskiej drogówki promowali bezpieczne zachowania podczas wakacji na drogach i wodzie w ramach kampanii „Małopolska na rowery”. Festyn odbył się na stadionie sportowym w Ciężkowicach. Organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Gmina Ciężkowice. Uczestnicy najpierw wzięli udział w rodzinnym rajdzie rowerowym, a następnie startowali w konkursie sprawnościowej jazdy rowerem po torze przeszkód. Podczas pokonywania trudnego toru zawodnicy mogli podszkolić swoje umiejętności w jeździe rowerem, a tym samym lepiej przygotować się na różne ekstremalne sytuacje z jakimi mogą spotkać się w ruchu ulicznym.

Następne imprezy tego typu w naszym regionie w ramach kampanii MSWiA będą miały miejsce w dniach 16 lipca w Wojniczu, 22 lipca w Zakliczynie i 10 września w Pleśnej.

Zapraszamy wszystkich rowerzystów do wzięcia w nich udziału.