Groźny wypadek w Zakliczynie

Groźny wypadek w Zakliczynie

Jedna osoba ranna, rozbity sharan, golf, yamaha, zniszczone ogrodzenie i wstrzymany ruch przez 3 godziny - to efekt wczorajszego wypadku, na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej z Wyspiańskiego w Zakliczynie.

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Zakliczynie miał miejsce wypadek drogowy z udziałem samochodu osobowego oraz motocyklisty. Około godziny 16:30 na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Jagiellońskiej kierujący Volkswagenem Sharanem wymusił pierwszeństwo przejazdu na 15-letnim motocykliście. W wyniku zderzenia motocyklista stracił panowanie nad swoim motorowerem, przewrócił się i uderzył w zaparkowanego przy krawężniku golfa. Jego motorower w wyniku uderzenia został odrzucony w metalowe ogrodzenie zrywając jedno z jego przęseł. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi, a motocyklista został przewieziony do tarnowskiego szpitala, gdzie po konsultacjach medycznych okazało się, że ma złamaną kość miednicy. Utrudnienia w tym miejscu trwały przez 3 godziny, a kierowcy korzystający na co dzień z tego przejazdu musieli korzystać z alternatywnych objazdów.

Postępowanie w sprawie wyjaśnienia okoliczności oraz przyczyn wypadku wyjaśnia policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.